BonAir
بن ایر

رئیس سازمان میراث مطرح كرد؛

آمار گردشگران خروجی از ایران به نسبت جمعیت كشور زیاد نیست

آمار گردشگران خروجی از ایران به نسبت جمعیت كشور زیاد نیست

بن ایر: رئیس سازمان میراث فرهنگی اظهار داشت: آمار خروج گردشگران ایرانی را با كشورهای دیگر مقایسه می نماییم به نظر نمی آید كه این آمار نسبت به جمعیت كشورمان زیاد باشد.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، نشست خبری رئیس سازمان میراث فرهنگی درباره فعالیت های ستاد هماهنگی خدمات سفر پیش از ظهر امروز هجدهم فروردین ماه در سازمان میراث فرهنگی برگزار گردید و علی اصغر مونسان در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره اینكه قبلا گفته شده بود آمارهای اعلام شده توسط این سازمان قابل ارزیابی نیست چون حساب های اقماری در گردشگری وجود ندارد اظهار داشت: این طور نیست كه آمارها غیرقابل استناد باشند.
مونسان اضافه كرد: آمارهایی كه اعلام می گردد تا حد زیادی درست است؛ پیش بینی ما این است كه چون ما فقط آمار اقامتگاه های رسمی را اعلام نموده ایم و هنوز آمار چادرها را نداریم حتی این میزان سفر اعلام شده بیشتر بوده است. ما امیدواریم حساب اقماری را امسال بتوانیم تا حدی جلو ببریم.
وی همینطور درباره آمار مربوط به نسبت گردشگران ورودی و خروجی هم اظهار داشت: آمار گردشگران خروجی در روزهای نوروز بعد از دریافت از پلیس مهاجرت اعلام می گردد. ما از ایام نوروز به بعد شاهد رشد سفر گردشگر های خارجی به ایران هم خواهیم بود.
مونسان همینطور درباره مشكلات گردشگران ایرانی در خارج از كشور هم اظهار داشت: یكی دو كلیپ در فضای مجازی درباره مشكلات گردشگران انتشار یافته بود كه ما هم آنها را اطلاع داده و پیگیری كردیم این طور نیست كه گردشگران ایرانی هنگام سفر به خارج از كشور دچار مشكل باشند و ما به آنها طوری نگاه نماییم كه انگار جرمی مرتكب شده اند. ما در حال استخراج آمار درستی از میزان خروج گردشگران هستیم و اگر با كشورهای دیگر كه گردشگرفرست هستند، آمار خروجی مان را مقایسه نماییم من فكر نمی كنم آمارگردشگران خروجی ما نسبت به جمعیت كشورمان زیاد باشد.
مونسان در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص اینكه سامانه ۰۹۶۲۹ كه بعنوان سامانه ثبت شكایت اعلام شده بود، به درستی كار نمی كرد و مردم برای ثبت شكایت با مشكل مواجه بودند ولی مسئولان خبر از كاهش آمار شكایت ها می دهند هم توضیح داد: این طور نیست شكایت ها ثبت شده است.
وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر درباره اینكه مدیركل موزه های كشور خبر از بازدید بیش از ۷ میلیون نفر از موزه ها، بناها و محوطه های تاریخی و گردشگری كل كشور را داده است اما در این نشست آمار ۱۳۲میلیون بازدید عرضه شد اظهار داشت: ما آمار كل كشور را عرضه می نماییم اما مدیركل موزه ها تنها آمار موزه ها را داده است.
مونسان همینطور درباره پرتال جامع گردشگری ایران و اینكه این سایت هیچ اطلاعات گردشگری و تاریخی ندارد اظهار داشت: من فكر می كنم با سایت دیگری اشتباه گرفته اید این سایت ۶ میلیون بازدیدكننده داشته و سعی شده تا اطلاعات گردشگری در آن وجود داشته باشد.
مونسان درباره گردشگری دریایی هم اظهار داشت: در حاشیه بازدید از تورهای راهیان نور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی هم حضور داشت و اعلام گردید هر كسی در حوزه گردشگری دریایی شناور خریداری كند و ۱۰ درصد از سرمایه هم متعلق به خودش باشد، ۹۰ درصد بقیه آن را سازمان بنادر به صورت وام در اختیار او قرار خواهد داد.

1397/01/21
14:25:09
5.0 / 5
5106
تگهای خبر: تاریخی , سفر , فرهنگ , گردشگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳