BonAir
لینک دوستان بن ایر
بن ایر

طرح پشتیبانی از احیای بافت تاریخی یك بسته كامل حمایتی است

طرح پشتیبانی از احیای بافت تاریخی یك بسته كامل حمایتی است

بن ایر: مدیركل امور مجلس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاكید كرد كه طرح پشتیبانی از مرمت و احیای بافت تاریخی و توانمندسازی مالكان، یك بسته كامل حمایتی است.به گزارش بن ایر به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، مرتضی شكوهی مدیركل امور مجلس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به تصویب طرح پشتیبانی از مرمت و احیای بافت تاریخی، فرهنگی و توانمندسازی مالكان و بهره برداری بناهای تاریخی، فرهنگی در كمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این مطلب اضافه كرد: این طرح در اواخر مجلس نهم در ۲۰ ماده عرضه شد كه بررسی آن در مجلس دهم شروع شد و پس از ماه ها كار كارشناسی و برگزاری جلسات مختلف تخصصی، این طرح در كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به تصویب اعضا رسید و امیدواریم كه این طرح در صحن علنی هم تصویب شود تا شاهد یك گام عملی مهم برای حمایت و صیانت از آثار فرهنگی تاریخی باشیم.
او اضافه كرد: با تصویب نهایی این طرح در صحن علنی مجلس و تبدیل آن به قانون، شاهد اتفاقات خوبی در حوزه آثار فرهنگی تاریخی خواهیم بود.
شكوهی اظهار داشت: هم اكنون بعضی از آثار فرهنگی تاریخی در حال تخریب است، از طرفی هم خلاهای قانونی برای مرمت، احیا و بهره برداری از این اماكن وجود دارد كه تصویب این طرح می تواند این خلاها را بپوشاند.
مدیركل امور مجلس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: در این طرح، مسائلی مانند عرضه تسهیلات ارزان قیمت، تغییر كاربری، معافیت از پرداخت عوارض و... دیده شده و مشوق هایی برای مرمت، احیا و بهره برداری از آن ها دیده شده است.
شكوهی تصریح كرد: خوشبختانه مجلس به حوزه میراث فرهنگی توجه دارد و همكاری خوبی در این حوزه دارد و تصویب این طرح در كمیسیون فرهنگی مجلس یك گام عملی برای صیانت و كمك به بهره برداری و احیای آثار فرهنگی تاریخی است.
او تصریح كرد: تعیین و ابلاغ محدوده بافت ها و بناهای تاریخی، تهیه دستورالعمل مورد نیاز برای مدیریت و بهره برداری با تاكید بر بخش خصوصی، تهیه و تصویب طرح های ویژه حفاظت و احیای بافت های تاریخی و تهیه نظام فنی و اجرایی اختصاصی مربوط به بناها و بافت های تاریخی از نكات مهم این طرح است.

1397/01/26
14:37:51
5.0 / 5
4472
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲