BonAir
بن ایر

هنوز قرارداد برگزاری كنسرت سی در كاخ سعدآباد امضا نشده است

هنوز قرارداد برگزاری كنسرت سی در كاخ سعدآباد امضا نشده است

بن ایر: مدیر مجموعه كاخ سعدآباد می گوید: توافقات اولیه برای برگزاری كنسرت نمایش سی در كاخ سعدآباد شده اما این توافقات به عقد قرارداد منجر نشده و باید تعیین تكلیف شود.


به گزارش بن ایر به نقل از مهر، كنسرت نمایش « سی » كه سال قبل به تهیه كنندگی همایون شجریانو سهراب پورناظریو مدیریت پروژه تهمورس پور ناظریدر كاخ سعدآباد تهران به روی صحنه رفت به علت تلفیق آواز و موسیقی و نمایش و عرضه جدیدی از داستان های شاهنامه مورد استقبال قرار گرفت. سال قبل این برنامه داستان نمایش درباره زال و رودابه و رستم و سهراب و رستم و اسفندیار را به نمایش گذاشت و به مدت سی شب اجرا شد. كاخ سعدآباد در دوران زهرا احمدی پور رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی برای اجرای این نمایش در اختیار این گروه هنری گذاشته شد و این گروه هنری توانست برنامه خویش را در كنار كاخ _موزه ملت اجرا نماید. این برنامه شبانه میزبان مخاطبان زیادی بود.
روابط عمومی این پروژه چند روز پیش اعلام نمود كه مقرر است دوباره این پروژه در كاخ سعدآباد برگزار گردد. اما كیا پارسا مدیر كاخ سعدآباد به خبرنگار مهر می گوید كه چنین تصمیمی هنوز گرفته نشده است و ادامه می دهد: مجموعه كاخ سعدآباد در حوزه فرهنگی و میراثی وظایفی به عهده دارد سال قبل برای نخستین بار این پروژه در كاخ برگزار گردید و البته ایرادات حقوقی و اجرایی هم داشت چون برای نخستین بار در چنین سطحی این برنامه اجرا می شد اما هنوز هم برای برگزاری مجدد تصمیمی گرفته نشده است صحبت هایی در این زمینه شده است و باید تعیین تكلیف شود. ما درباره برگزاری این برنامه در كاخ سعدآباد توافقاتی كرده ایم اما ختم به امضای قرارداد نشده است. ازاین رو نمی توان اظهار داشت كه به صورت یقین این برنامه در كاخ برگزار می گردد. اما اگر این قرارداد به امضا رسید حتما اطلاع رسانی خواهد شد. نیازی به اطلاع رسانی درباره درآمد سعدآباد از پروژه نمایش سی نیست جدا از مبحث مكان برگزاری این كنسرت نمایش كه در یك محوطه تاریخی و میراثی برگزار می گردد به صورت حتم اجرای چنین برنامه هایی می بایست به امضای قراردادی منجر شود كه در آن مبلغی به مجموعه تحت اجاره داده می گردد. ولی تابحال كسی درباره اینكه سهم كاخ سعدآباد از محل درآمد این پروژه حرفی نزده است پوریا سوری كه در آن زمان مدیر روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی بود اظهار بی اطلاعی می كند. رئیس كاخ سعدآباد ضرورتی به انتشار عمومی این قرارداد و اطلاع رسانی درباره بحث مالی آن نمی داند و می گوید كه این برنامه در محوطه بازی اجرا شده كه نور و صدا و هیچ چیزی نداشته و گروه و پیمانكار خودشان آن را تجهیز كرده اند در چارچوب قانونی می بایست وقتی محوطه مقرر است اجاره داده شود كانون كارشناسان دادگستری بعد از تایید محتوا آن را قیمت گذاری می كنند و بعد از آن قراردادی امضا می گردد این پروسه هم مبحث بین كارفرما و مجری است ازاین رو اینكه این قیمت گذاری چقدر بوده و چقدر از سهم فروش بلیت برای كاخ سعدآباد هزینه شده است نیازی به اطلاع رسانی ندارد. این هزینه ها به خزانه دولت واریز می گردد طبق آخرین مصوبه هم این هزینه دوباره به كاخ برمی گردد. برگزاری ۵ كنسرت موسیقی دیگر در كاخ سعدآباد و ادامه می دهد: در تمام مباحث اجرایی و برنامه هایی كه مقرر است در كاخ سعدآباد برگزار گردد این نكته مد نظر است كه به بنای تاریخی و فضای سبز كاخ آسیبی وارد نشود در این ارتباط منشور برگزاری برنامه ها در اداره كل موزه ها تدوین شده و طبق آن عمل می نماییم. هدف مجموعه از برگزاری این برنامه ها درآمدزایی و فرهنگی است. امسال ۵ كنسرت دیگر هم در كاخ سعدآباد اجرا می گردد. پیش از این محمدحسین توتونچیان مدیر برگزاری این پروژه اعلام نموده بود كه هر شب ۴۰۰۰ مخاطب و در مجموع ۱۲۰۰۰۰ نفر در این برنامه شركت كردند كه هر كدام بلیتی درخلال ۲۵ تا ۱۹۵ هزار تومان خریداری نموده بودند.

1397/02/04
15:56:37
5.0 / 5
4742
تگهای خبر: تاریخی , فرهنگ , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵