BonAir
بن ایر

همزمان با روز معلم؛

نمایش آثار تجسمی اساتید دانشگاه

نمایش آثار تجسمی اساتید دانشگاه

بن ایر: هشت استاد دانشگاه به مناسبت روز معلم، بیش از ۴۵ اثر تجسمی خویش را در موزه هنرهای ملی به نمایش می گذارند.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، نمایشگاه گروهی از آثار اساتید مركز آموزش علمی كاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۰ تهران از فردا شنبه هشتم اردیبهشت به مدت ۲۰ روز در موزه هنرهای ملی برپا می گردد.

فاطمه پناهیان پور استاد مركز آموزش علمی كاربردی فرهنگ و هنر كه چند اثر هم در این نمایشگاه دارد به ایسنا توضیح می دهد: در مشورت با رئیس دانشگاه و رئیس موزه هنرهای ملی، تصمیم گرفته شد تا همزمان با "روز معلم" و بزرگداشت این روز، تعدادی از آثار هنری در رشته های تجسمی مانند نقاشی، گرافیك و عكاسی را در موزه هنرهای ملی بعنوان یكی از اولین موزه ها كه معمولا آثار اساتیدی هنر ایران را تجلی می دهند، در معرض دید عموم قرار دهیم.
وی با اشاره به انتخاب و داوری آثار قابل نمایش در دو مرحله، بیان كرد: در مرحله ی نخست آثار با استفاده از فضای مجازی برای اعلام نظر داوران عرضه و تعدادی اثر هم برگزیده شدند. در مرحله ی دوم آثار برگزیده شده به صورت حضوری و در موزه هنرهای ملی مورد ارزیابی داوران قرار گرفتند و حدود ۴۵ اثر برای نمایش نهائی انتخاب شدند.
او با بیان این كه بعضی از اثار به علت نداشتن ارتباط با هویت موزه هنرهای ملی یا رعایت نشدن برخی مسائل حذف شدند، این مجموعه آثار را شامل ابرنگ، عكاسی، قلم زنی، تذهیب، طراحی سنتی، قلمدانِ گل و مرغ، هنرهای لاكی و نقاشی رنگ و روغن دانست.
به گفته ی پناهیان پور به علت وسعت زیاد موزه هنرهای ملی در زمان نمایش این آثار؛ تعدادی از آثار نفیس موزه همچنان در جای خود نمایش داده می شوند.
این هنرمند ابراز امیدواری كرد: در سال های آینده هم این پروژه فراگیر و ادامه دار باشد و این اقدام امسال و با برگزاری این نمایشگاه به آخر نرسید و كوتاه مدت نباشد و تقدیر از معلم فقط در حرف نباشد بلكه در عمل هم ثابت شود.
او در مورد مدت زمان برپایی این نمایشگاه هم تصریح كرد: خواهان برگزاری نمایشگاه به مدت یك ماه بودیم اما چون ممكن بود برخی آثار شركت داده شده، در نمایشگاه های دیگری هم نمایش داشته باشند، مجبور شدم مدت نمایشگاه را ۲۰ روزه بگذاریم.
این نمایشگاه گروهی با نمایش آثاری از فاطمه پناهیان پور، محمدانصاری، تینا طاهری، فائزه انصاری جابر، بنفشه بندعلی، گلنوش عطار، فریبا عوض زاده و سپیده وزیری تعدادی از اساتید مركز علمی كاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۰ تهران، از ساعت ۱۰ بامداد فردا شنبه هشتم اردیبهشت به مدت ۲۰ روز در موزه هنرهای ملی ایران واقع در میدان بهارستان، خیابان كمال الملك، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا می گردد.

1397/02/08
10:29:38
5.0 / 5
5072
تگهای خبر: فرهنگ , موزه , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳