BonAir
بن ایر

شب سپید موزه های ایران با استقبال گالری ها

شب سپید موزه های ایران با استقبال گالری ها

بن ایر: رئیس ایكوم ایران اظهار داشت: به پیشنهاد ایكوم ایران و بر مبنای تجربه ی جهانی از موزه های دنیا، بیش ار ۲۰ گالری در تهران، اصفهان و برخی شهرهای كشور امروز جمعه ۲۸ اردیبهشت هم پای موزه های كشور تا ساعت ۲۲ فعال می باشند.


سید احمد محیط طباطبایی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به درخواست ایكوم ایران برای باز بودن موزه های زیرنظر سازمان میراث فرهنگی از ساعت ۲۰ تا ۲۲، ادامه داد: در كنار موافقت سازمان، برخی موزه های دیگر مانند موزه دفاع مقدس هم به این طرح وارد شدند و آن ها هم در طرح "شبِ سپید موزه ها" وارد می شوند.

او استفاده از نام "شب سپید" موزه را پیشنهادی از جانب ایكوم جهانی دانست و اضافه كرد: بر این اساس مقرر است، بیش از ۲۰ گالری در تهران و چند گالری در اصفهان و شیراز و برخی شهرهای دیگر تا آن ساعت باز باشند، كه مقرر است اطلاع رسانی مناسب را انجام دهند.

وی گالری ها را فرم دیگری از فضاهای فرهنگی دانست و ادامه داد: گالری ها در كشورهای اروپایی همراه با موزه های خود هستند، چون بیشتر به مفهوم فرهنگی بحث توجه می كنند؛ یعنی جنبه فرهنگی مورد نظر گالری را دارند، آن ها عرضه كننده آثار فرهنگی تاریخی هستند.

به گفته رئیس ایكوم ایران، شبِ سپیدِ موزه ها، مقرر است رفتاری متفاوت با دیگر شب های سال داشته باشند، چون این روز و شب با دیگر زمان های سال فرق دارند.
1397/02/29
14:00:58
5.0 / 5
4498
تگهای خبر: فرهنگ , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳