BonAir
بن ایر

بلندتر و زیباتر از آبشار نیاگارا در همین نزدیكی هاست بعلاوه تصاویر

بلندتر و زیباتر از آبشار نیاگارا در همین نزدیكی هاست بعلاوه تصاویر

بن ایر: معاون میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی اظهار داشت: آبشار شلماش منظره ای فوق العاده زیبا بوجود آورده كه هر بیننده ای را مجذوب قدرت الهی می كند.


حسن سپهرفر در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه كرد: آبشار شلماش با ارتفاع 90 متر در شهرستان سردشت، بخش مركزی، دهستان باسك كولوسه، نزدیك منطقه سرسبز و جنگلی روستای شلماش قرار دارد و طی شماره 434 در لیست میراث طبیعی- ملی به ثبت رسید.

وی اضافه كرد: مطالعات و تهیه پرونده ثبتی برای این اثر طبیعی، سال قبل از جانب كارشناسان ثبت این معاونت انجام شد و بعد از تكمیل پرونده و ارسال آن به سازمان مركزی و طرح مبحث در شورای ثبت، نهایتاً با ثبت آن در لیست میراث طبیعی كشور موافقت شد.
معاون میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی اظهار نمود: این آبشار كه در واقع از سه آبشار تشكیل شده هم اكنون به صورت منطقه ای تفریحی درآمده كه همه ساله به خصوص در فصل گرما هزاران نفر از مناطق مختلف برای دیدن آن عازم سردشت می شوند.

وی ادامه داد: برای دیدن دو آبشار بعدی باید مسافتی نسبتاً زیاد را پایین رفته و وارد دره ای عمیق شوید؛ هم اكنون با احداث پله و حصارهایی بالا و پایین رفتن از دره راحت تر و كم خطرتر شده است.
سپهرف خاطرنشان كرد: در فصل بهار این آبشار پر آبترین روزهای خویش را می گذراند، آب و هوای منطقه تا اواسط اردیبهشت هم سرد است ولی از اول خرداد تا اواسط پاییز، می تواند موقع مناسبی برای سفر به این منطقه باشد.
وی اظهار داشت: با ثبت این اثر طبیعی، تعداد آثار طبیعی استان كه در لیست میراث طبیعی- ملی به ثبت شده اند به 5 اثر رسید. پیش از این، چمن متحرك- زندان نبی كندی- زندان سلیمان و زندان برنجه از شهرستان تكاب به ثبت رسیده اند.

معاون میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی اظهار نمود: صنعت گردشگری بعنوان چهارمین صنعت پردرآمد دنیا با وجود ظرفیت های بالای گردشگری در استان با چالش ها و موانعی روبه رو است كه مرتفع ساختن آن همت متولیان و مسئولان استانی را می طلبد. نبود زیرساختها و مشكلات راه از چالشهای این صنعت است.
وی اضافه كرد: امروزه حتی كشورهایی كه در زمینه گردشگری از ظرفیت های تولید ثروت و جذب گردشگران برخوردار نیستند با بكارگیری روش های مختلف تلاش می كنند تا با تامین زیرساخت های لازم در این حوزه ظرفیت سازی كرده و زمینه ساز حضور گردشگران را فراهم و به درامد زایی منطقه كمك می نماید.
1397/03/28
13:49:49
5.0 / 5
4653
تگهای خبر: فرهنگ , كشور , گردشگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳