BonAir
بن ایر

معاون مهندسی و توسعه آب و فاضلاب استان:

كار طراحی اصلاح شبكه فاضلاب میدان نقش جهان انجام شده است

كار طراحی اصلاح شبكه فاضلاب میدان نقش جهان انجام شده است

بن ایر: معاون مهندسی و توسعه آب و فاضلاب استان اصفهان اظهار داشت: در هفته دولت تصفیه خانه فاضلاب خوانسار و پروژه مربوط به تصفیه خانه گلپایگان با هزینه 10 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.


به گزارش خبرنگار ایسنا، امیرحسین حكمتیان امروز (چهارشنبه) در نشست خبری با خبرنگاران در مورد اصلاح شبكه فاضلاب میدان نقش جهان، اظهار نمود: كار طراحی انجام شده است، اما این میدان شرایط میراثی ویژه ای دارد و برای اجرای شبكه جدید نیاز به فنّاوری جدیدی داریم كه در این رابطه با دو شركت خارجی صحبت شده تا در مورد روش های بازسازی باب همكاری باز شود.

وی در مورد فاضلاب مناطق شرق اصفهان، اضافه كرد: این پروژه از 6 ماه پیش شروع شده و فعلاً با صرف مبلغ 15 میلیارد تومان مشغول احداث سازه های پمپاژ فاضلاب و خطوط انتقال اصلی هستیم كه طی 3 سال كل فاضلاب شرق اصفهان تكمیل می گردد.

معاون مهندسی و توسعه شركت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به بهره برداری دو پروژه در هفته دولت اظهار داشت: تصفیه خانه فاضلاب خوانسار و همینطور پروژه مربوط به تصفیه خانه گلپایگان با هزینه 10 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد. قرار بر این است كه سالی یك تصفیه خانه فاضلاب در استان را وارد مدار بهره برداری نماییم.

حكمتیان در مورد بحث فاینانس اظهار داشت: فعلاً برنامه فاینانس در مرحله اول در حال اجرا می باشد و سه قسمت دیگر آن باید انجام گیرد كه هر فاز 50 میلیون یورو اعتبار نیاز دارد.

وی ادامه داد: در سال 1396 حدود 231 كیلومتر لوله گذاری آب در سطح استان و همینطور 362 كیلومتر لوله گذاری فاضلاب انجام شده كه شاخص رشد 50 درصدی نسبت به سال قبل را نشان داده است.

همینطور معاون خدمات مشتركان شركت آب و فاضلاب استان اصفهان، اظهار داشت: به 2 میلیون و 50 هزار واحد در استان آب رسانی می نماییم كه حدود 83 درصد را خانگی ها تشكیل می دهند.

وی اضافه كرد: حدود 458 هزار اخطار در سال 1396 داشتیم و بعد از آن از مشتركان پرمصرف دعوت شد تا در جلساتی شركت نمایند. حدود 55 جلسه تشكیل و 50 هزار نفر شركت كردند و آموزش های لازم به آن ها داده شد. حتی جلساتی برای NGO ها گذاشته شد تا آموزش های مورد نظر را ببینند.

رضایی با اشاره به اینكه در دو ماهه اردیبهشت ماه حدود 5 درصد كاهش مصرف داریم، اضافه كرد: این كاهش مصرف در حالی است كه 28 هزار انشعاب جدید واگذار كرده ایم. از سال 1387 تا 1396 آحاد مردمی كه در الگو قرار داشتند از 66 درصد به 86 درصد رسیده است.

وی در مورد لوازم كاهنده اظهار داشت: سامانه 1522 برای ثبت نام مردم برای لوازم كاهنده آماده است كه هزینه آن به صورت اقساط 12 ماهه روی قبوض اعمال می گردد.

در ادامه ربیعی راد مدیر كنترل كیفیت آب و فاضلاب آبفای استان اصفهان، اظهار داشت: آب اصفهان به علت غلظت املاح خوبی كه دارد اگر بخواهیم دستگاه تصفیه قرار دهیم ضرر آن بیشتر از فایده اش است. 97 درصد مردم اصفهان آب با TDS زیر 500 استفاده می نمایند.1397/04/07
13:22:10
5.0 / 5
4444
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴