BonAir
بن ایر

۶۵ هنر صنایع دستی ایران در سطح بین المللی داوری می شوند

۶۵ هنر صنایع دستی ایران در سطح بین المللی داوری می شوند

بن ایر: ۶۵ رشته از هنرهای صنایع دستی ایران فردا در هتل لاله تهران با حضور داوران بین المللی داوری شده و مهر اصالت یونسكو می گیرند.مرضیه تركمانیان رئیس گروه توسعه صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی به خبرنگار مهر اظهار داشت: مراسم داوری مهر اصالت یونسكو از فردا تا روز ۱۶ مرداد در هتل لاله در حضور ۵ داور بین المللی كه دو ایرانی و سه نفر از چین، عمان و كویت هستند برگزار می گردد. این داوران عضو شورای جهانی بوده و داوری آنها به تایید شورای جهانی یونسكو رسیده است.
تركمانیان بیان كرد: این برنامه هفتمین برنامه بین المللی است كه ایران در آن مشاركت دارد و چهارمین برنامه است كه ایران میزبان آن شده است. شورای جهانی یونسكو مسابقه ای را در ایران اجرا می كند و ما هم عضو كشورهای غرب آسیا هستیم كه متشكل از ۱۸ كشور است و همه آنها هم آثارشان امسال در ایران داوری می گردد.
وی اظهار داشت: از ایران هم ۶۵ اثر در این همایش شركت می كند و از ۱۸ كشور عضو هم ۱۶ اثر داوری خواهد شد. علت تعدد آثار ایران هم به این خاطر است كه هم ایران میزبانی این برنامه را به عهده دارد و هم اینكه تعداد رشته های صنایع دستی ایرانی نسبت به كشورهای دیگر بیشتر است.
وی اضافه كرد: آثار ایرانی ورود پیدا كرده به این مرحله از چهارمین برنامه ملی توسط هفت داور تخصصی انتخاب شده اند و امسال در بخش منسوجات، طراحی لباس هم با پارچه های سنتی آورده ایم.

1397/05/14
12:26:08
5.0 / 5
4523
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱