BonAir
بن ایر

پورابراهیمی:

تغییرات نرخ ارز در ارتباط با جذب توریست یك فرصت است

تغییرات نرخ ارز در ارتباط با جذب توریست یك فرصت است

بن ایر: رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به نگرانی فعالان گردشگری استان كرمان در ارتباط با بی ثباتی نرخ ارز اظهار داشت: اگر گردشگری را جذب توریست خارجی بدانیم، تغییرات نرخ ارز در این حوزه یك فرصت به حساب می آید و بطور قطع تاثیرات آن مثبت خواهد بود.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی در نشست كمیسیون گردشگری اتاق كرمان، اضافه كرد: قیمت دلار برای توریست خارجی تغییر نكرده و شاید كمتر هم شده باشد و بنابراین تمام هزینه های مربوط به اقامت، حمل و نقل و سایر هزینه های جانبی مربوط به توریست خارجی گرانتر نشده است.
وی با اشاره به اینكه فعالان گردشگری كرمان می توانند در شرایط فعلی در زمینه حضور گردشگری خارجی در استان سرمایه گذاری كنند، اظهار نمود: در گردشگری داخلی به علت عدم تناسب تغییرات قیمت با نرخ تورم، مشكلاتی به وجود آمده و هزینه ها افزایش یافته است.

پورابراهیمی، در بخش دیگری از سخنان خود یكی از نتایج كاهش ارزش پول ملی در دنیا را توسعه صادرات و كاهش واردات عنوان و تصریح كرد: باید از این فرصت طلایی برای جهش های صادراتی و افزایش رونق تولید بهره برد همانگونه كه چین به تازگی در برابر افزایش تعرفه های آمریكا، خودخواسته ارزش پول ملی خویش را با هدف مثبت شدن تراز تجاری با وجود افزایش تورم كاهش داده است.
نماینده مردم كرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تحمیل هزینه های تورم به مردم در اقتصاد ایران را نمی توان پنهان كرد و خواه یا ناخواه نیازهای مردم با نرخ بازارهای غیررسمی تنظیم می گردد كه امیدواریم با اجرای كامل مصوبات بسته ارزی دولت، تا یك ماه آینده به ثبات در سیاست های ارزی برسیم و از این گردنه عبور نماییم.

پورابراهیمی اتاق كرمان را مجموعه ای توانمند، پویا، موثر و تصمیم ساز در كشور معرفی و از تلاش های كمیسیون گردشگری قدردانی كرد و اظهار داشت: ظرفیت كمیسیون گردشگری اتاق كرمان در حدی است كه بتواند سیاست های گردشگری كشور را تعیین كند و نباید این ظرفیت را دست كم گرفت.
وی در پاسخ به برخی سخنان اعضای كمیسیون گردشگری در خصوص بی رقیب بودن شركت شمسا در حوزه حج و زیارت اظهار داشت: باید به انحصار شركت شمسا در این زمینه خاتمه داد و بعد از آخر مراسم حج امسال، آمادگی لازم جهت راه اندازی شركتی دیگر با پایلوت استان كرمان وجود دارد تا به رقابت در این حوزه بپردازد كه در صورت موفق بودن این تجربه، اینگونه شركت ها می تواند در سایر استان ها هم تولید شود.

پورابراهیمی همینطور در ارتباط با طرح پرداخت نشدن جوایز صادراتی، خاطرنشان كرد: امسال بودجه خوبی برای پرداخت جوایز صادراتی از محل واردات در نظر گرفته شده كه این جوایز می تواند كمك قابل توجهی به شركت های كوچك باشد.
رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: همینطور آمادگی لازم برای اصلاح برخی قوانین و رفع قوانین مزاحم در حوزه گردشگری در مجلس شورای اسلامی وجود دارد و اولویت با قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده است چونكه تا دو هفته آینده به صحن علنی مجلس خواهد رفت.
1397/05/26
12:51:53
5.0 / 5
4307
تگهای خبر: توریست , شركت , كشور , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳