BonAir
بن ایر

درآمد اماكن تاریخی البرز صفر است

درآمد اماكن تاریخی البرز صفر است

بن ایر: معاون میراث فرهنگی البرز اظهار داشت: در تلاشیم شرایط بازدید عمومی از كاخ سلیمانیه در بهمن ماه فراهم گردد.


حسین امین افشار در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار نمود: میراث فرهنگی البرز هیچ درآمدزایی از اماكن تاریخی استان ندارد و صرفاً در ایام خاصی از سال مثل ایام عید یا هفته میراث فرهنگی مبادرت به بلیط فروشی برای بازدید عمومی از مكان هایی مثل كاخ سلیمانیه و كاخ مروارید می كند، البته مبالغ جمع آوری شده از این بلیط فروشی به حساب خزانه واریز می گردد و این اداره كل هیچ نفع مالی از این فروش نمی برد.
امین افشار توضیح داد: شاید اگر در البرز موزه ای وجود داشت امكان درآمدزایی مستمر با استفاده از فروش بلیط به مردم تولید می شد ولی فعلاً این شرایط وجود ندارد.
این مسئول با اشاره به بازدید یك هیات خارجی 70 نفره طی چند روز گذشته از مجموعه كاخ سلیمانیه اظهار داشت: این بازدید به درخواست دانشگاه پردیس كشاورزی دانشگاه تهران صورت گرفت و خارجی های بازدید كننده در حقیقت میهمان این دانشگاه بودند.
امین افشار بیان كرد: فعلاً امكان بازدید عمومی از كاخ سلیمانیه وجود ندارد و اقدامات بازسازی و مرمت و تبدیل این مجموعه به كاخ موزه به اتمام نرسیده است. اگر با برنامه ریزی های انجام شده پیش برویم بهمن ماه امسال درهای كاخ سلیمانیه برای بازدید عموم مردم باز خواهد شد.1397/06/13
13:57:44
5.0 / 5
4941
تگهای خبر: بلیط , تاریخی , فرهنگ , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴