BonAir
بن ایر

سفره پر بركت محرم برای رونق گردشگری مذهبی

سفره پر بركت محرم برای رونق گردشگری مذهبی

بن ایر: دبیر اجرایی پویش گردشگری ایران اظهار داشت: ماه محرم ظرفیت بالایی برای رشد صنعت گردشگری خصوصاً در شاخه فرهنگی و مذهبی است.


حسین انصاری فرد در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار نمود: همیشه تاریخ ملت بزرگ ایران به داشتن فرهنگ بالا نزد جهانیان شناخته می شد و همراهی دین اسلام با فرهنگ ایرانی بر غنای فرهنگ ایران افزوده است.

وی ادامه داد: در زمانی كه استكبار و دشمنان ایران برای بدنام جلوه دادن ما بسیج شده اند به جاست با استفاده از تمام ابزارهای فرهنگی٬ اجتماعی٬ دینی و مذهبی به مقابله با آنان برخیزیم و چه زمانی بهتر از ماه محرم برای اشاعه بیشتر حق طلبی و مظلومیت ایران و اسلام وجود دارد.

دبیر اجرایی پویش ملی گردشگری كشور، خاطرنشان كرد: هرساله مصادف با ایام محرم خیل عظیمی از گردشگران خارجی برای پوشش و بازدید از آیین های محلی و عاشورایی كشور به ایران مراجعت می كنند و ما می توانیم از این ظرفیت بزرگ برای معرفی بهتر دین اسلام و بزرگان این دین استفاده نماییم. با مدیریت صحیح این رویداد بزرگ مذهبی و تاریخی به رشد صنعت توریسم كشور كمك می نماید تا در كنار گردشگری میراثی و تفریحی گردشگری دینی هم رونق دوچندان بگیرد و سبب رشد این شاخه اصیل و ناب ایرانی و اسلامی فراهم گردد.

انصاری فرد به برنامه های مدنظر خود برای این ایام اشاره نمود و اظهار داشت: بدون شك برای گردشگران خارجی حاضر در مراسم عزاداری محرم سؤالات متعددی در مورد دلیل عزاداری و چگونگی مراسم های آیینی پیش می آید و باید با پاسخگویی صحیح و روان برای گردشگران موجبات رضایتمندی این عزیزان از مراسم و سفر به ایران فراهم گردد و هم به ایجاد نگرش مثبت در ذهن آن ها كمك نماید. در همین راستا در چند شهر برای نمونه دست به اقدامات جدید و جالبی زده ایم و امیدواریم مثمر ثمر باشد.

وی به گوشه ای از برنامه پویش اشاره نمود و اظهار داشت: با هماهنگی و همكاری مركز جامعه المرتضی مبادرت به برگزاری نشست های مذهبی و علمی برای گردشگران خارجی در شهرهای قم و تهران كرده ایم و در شهر شیراز هم برنامه های جالب فرهنگی و دینی در محرم و عاشورا در حال تدارك داریم تا گردشگران با دست پر از این مراسم ها به كشور خود بازگردند.

دبیر اجرایی پویش ملی گردشگری كشور، اظهار داشت: در اقدام دیگر مركز جامعه المرتضی با مجموعه پویش ملی گردشگری ایران مبادرت به چاپ بروشورهای ۲۰ گانه در حوزه دین و محرم كرده و به زبان انگلیسی در اختیار گردشگر ها و گردشگران خارجی قرار خواهد گرفت.

انصاری فرد اظهار داشت: امیدواریم با این اقدامات كمكی به رشد و توسعه گردشگری ایران كرده باشیم و در مقابل فرهنگ محرم و عاشورا را به جهانیان عرضه نماییم.1397/06/14
13:33:58
5.0 / 5
4464
تگهای خبر: تاریخی , توریسم , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱