BonAir
بن ایر

غیبت دولتی ها در نمایشگاهی كه ایران میهمان ویژه است

غیبت دولتی ها در نمایشگاهی كه ایران میهمان ویژه است

بن ایر: در حالیكه ایران بعنوان میهمان ویژه نهمین دوره نمایشگاه فرهنگی تجاری شیان حضور پیدا كرده، نه تنها هیچ یك از مسئولان گردشگری در آن حضور پیدا نكردند بلكه از سفارت ایران هم كسی نیست.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، نهمین دوره نمایشگاه فرهنگی تجاری گردشگری در شهر شیان كشور چین از روز ۱۶ تا ۱۹ شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه های شهر شیان برگزار شده است و ایران در سالن B۱ غرفه ای در حدود ۳۰۰ متر را در اختیار گرفته و بعنوان میهمان ویژه حضور دارد.
روز اول و افتتاحیه این نمایشگاه مختص بازدید خبرنگاران بود. آنها به صورت مداوم این سؤال را مطرح می كردند كه در غرفه میهمان ویژه نمایشگاه، كدام یكی از مسئولان دولتی حضور دارند تا پاسخگوی سوالات انها باشد و غرفه ایران از حضور دولتی ها كاملا خالی بود.در شرایطی كه این روزها بحث درباره ایران در افكار عمومی جهان به طور گسترده ای مطرح است و خبرنگاران خارجی ابهامات زیادی درباره ایران دارند این عدم حضور سوال برانگیز است.
اكسپوی چین با درنظر گرفتن ایران بعنوان یك میهمان ویژه، امكان قابل توجهی برای معرفی جاذبه های گردشگری ایران به وجود آورده است و با عنایت به اهمیت صنعت گردشگری در شرایط اقتصادی ایران؛ متولیان دولتی صنعت گردشگری با حضور به موقع در این نمایشگاه می توانستدزمینه چینی برای به دست آوردن بازار قابل توجهی برای ورود توریست به ایران از شرق آسیا انجام دهند. اما نه تنها هیچ یك از آنها در این نمایشگاه حضور پیدا نكردند بلكه حتی از سفارت ایران هم كسی در این نمایشگاه حاضر نبود و این مبادرت به عهده شركت كنندگان در نمایشگاه گذاشته شد همچون نمایندگان اطلاع رسانی گردشگری ایران در چین.
به عنوان مثال در همان روز افتتاحیه حسین خلیفی نماینده گردشگری ایران در شانگهای به سؤال خبرنگاران درباره امنیت ایران پاسخ گفت و اعلام نمود كه اكنون ایران ارزان ترین كشور دنیاست كه جاذبه های گردشگری و تاریخی زیادی دارد و فرهنگ آن به فرهنگ مردم چین نزدیك است و مردم این دو كشور اشتراكات فرهنگی زیادی با هم دارند.
این نمایشگاه فردا ۱۹ شهریورماه به كار خود آخر می دهد.
در این برنامه هنرمندان صنایع دستی از استان های اصفهان، زنجان، كردستان و تهران حضور پیدا كرده اند و ضمن عرضه محصولات فرهنگی و صنایع دستی خود به معرفی جاذبه های ایران هم می پردازند.

1397/06/21
13:16:14
5.0 / 5
4908
تگهای خبر: تاریخی , توریست , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳