BonAir
بن ایر

بازدید بیش از 1200 توریست خارجی از آیین‎ های عزاداری یزدی ها

بازدید بیش از 1200 توریست خارجی از آیین‎ های عزاداری یزدی ها

بن ایر: مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از رشد 35 درصدی گردشگران خارجی این استان امسال اطلاع داد و اظهار داشت: در دهه اول محرم امسال یك هزار و 235 توریست خارجی از مراسم های سوگواری در استان بازدید نمودند.


«سید مصطفی فاطمی» در گفت وگو خبرنگار ایسنا، اضافه كرد: این گردشگران از 22 ملیت مختلف شامل فرانسه، آلمان، بلژیك، چین، تركیه، روسه، هلند، برزیل، سوئیس، ایتالیا، نیوزلند، اسپانیا، انگلیس، چك، مجارستان، اسلوونی، ژاپن، تایوان، هنگ كنگ، رومانی، استرالیا و تایلند بوده و از خدمات گردشگری معنوی یزد بهرمند شدند.
وی افزایش تورهای گردشگری و خدمات مطلوب گردشگری معنوی یزد را مهمترین عامل در افزایش گردشگران یزد دانست و خاطرنشان كرد: مراسم محرم و سبك عزاداری یزدی ها به گونه ای است كه برای گردشگران تازگی دارد چون كه خیلی از این مراسم ها با این شكوه و شدت در هیچ كجای دنیا مانند یزد برگزار نمی گردد.
این مسئول بالا رفتن سطح فرهنگ عمومی مردم در برخورد با گردشگران را قابل تقدیر عنوان نمود و اظهار داشت: خوشبختانه یزدی ها در زمینه فرهنگ برخورد با گردشگران ارتقای سطح پیدا كرده اند و این عامل هم تاثیر قابل توجهی در رضایت گردشگران خواهد داشت.
فاطمی در پایان، گردشگری معنوی یزد را ظرفیتی موثر در توسعه اقتصادی و گردشگری استان عنوان نمود و اضافه كرد: یزد به علت برخورداری از حسینیه ها و زیرساخت های مذهبی و مردمی متدین و مذهبی می تواند به بهترین نحو این ظرفیت را در توسعه اقتصادی خود به كار گیرد


1397/07/02
14:31:58
5.0 / 5
4993
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲