BonAir
بن ایر

نرخ خرید دلار در بانك ها بعلاوه قیمت ارز مسافرتی

نرخ خرید دلار در بانك ها بعلاوه قیمت ارز مسافرتی

بن ایر: نرخ یورو مسافرتی امروز در بانك ها حدود ۱۴ هزار تومان است كه نسبت به روز گذشته ۱۰۰۰ تومان افزایش را نشان داده است.به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، شعب ارزی بانك ها در صورت تكمیل بودن مدارك مسافران، تا ۵۰۰ یورو برای سفر به كشورهای همسایه و مشترك المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو به سایر كشورها عرضه می كنند كه نرخ آن در شعب ارزی بانك ها ۱۳ هزار و ۶۱۷ تومان بدون احتساب كارمزد است كه با احتساب كارمزد بانك مركزی و بانك عامل، قیمت فروش هر یورو مسافرتی به حدود ۱۴ هزار و ۵۲ تومان می رسد.

این نرخ امروز نسبت به روز گذشته حدود ۱۰۰۰ تومان افزایش را نشان داده است. البته نرخ خرید یورو مسافرتی در بانك ها ۱۰۰۰ تومان كمتر از نرخ خرید آن در بازار آزاد است.

افزایش ۸۰۰ تومانی نرخ خرید دلار در بانك ها

همچنین تا ساعت ۱۳ امروز (۲۷ آبان)، نرخ خرید دلار با افزایش ۸۰۰ تومانی در شعب ارزی بانك ها ۱۱ هزار و ۸۱۸ تومان بود. از جانب دیگر، نرخ خرید یورو در شعب ارزی بانك ها هم نسبت به روز گذشته با افزایش همراه شد و بانك ها امروز هر یورو را ۱۳ هزار و ۴۹۴ تومان خریداری می كنند.

نرخ خرید هر پوند انگلیس هم در بانك ها امروز ۱۵ هزار و ۱۹۱ تومان اعلام شده است.

این در حالی است روز گذشته نرخ خرید دلار در بانك ها حدود ۱۱ هزار تومان و یورو حدود ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان بوده است.

به این ترتیب می توان مشاهده كرد كه قیمت خرید دلار در بانك ها نسبت به روز گذشته حدود ۸۰۰ تومان افزایش داشته كه این افزایش قیمت، متاثر از افزایش قیمت ارز در بازار آزاد است.

این در حالی است كه روز پنج شنبه بانك مركزی، نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی های ملی را اعلام نمود كه بر این اساس قیمت خرید هر دلار ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان و فروش آن ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان عنوان شده بود.

نرخ خرید ارز در بانك ها، از زمان اعلام تا هفته گذشته عموما رو به افزایش بوده است؛ به طوریكه نرخ خرید دلار در شعب ارزی بانك ها در ابتدا از ۹۵۰۰ تومان شروع شد و در هفته گذشته به بیشتر از ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان رسید، اما با عنایت به كاهش نرخ ارز در بازار آزاد، بانك ها هم نرخ خرید دلار را به میزان قابل توجهی كاهش دادند.

بر اساس اعلام صرافی ها، نرخ فروش لیر امروز در بازار غیر رسمی ۲۶۰۰ تومان، نرخ فروش درهم ۳۵۵۰ تومان و نرخ فروش پوند هم ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان است.
1397/08/27
23:49:29
5.0 / 5
4403
تگهای خبر: خرید , سفر , كشور , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳