BonAir
بن ایر

گزارش بن ایر به نقل از مهر

بحران جلیقه زردها درفرانسه تداوم تورهای گردشگری ایرانی به پاریس

بحران جلیقه زردها درفرانسه تداوم تورهای گردشگری ایرانی به پاریس

به گزارش بن ایر پاریس غرق در اعتراضات جلیقه زردهاست اما تورهای گردشگری خروجی از ایران همچنان برپا می گردد و سازمان میراث فرهنگی خویش را ملزم به اخطار در برگزاری تورهای گردشگری فرانسه نمی داند.


به گزارش بن ایر به نقل از مهر، اعتراض جلیقه زردها در پاریس تمامی ندارد؛ گویی تازه شدت گرفته است و اعتراض به سرمایه داری در حال ریشه دواندن در فرانسه است. در این میان صنعت گردشگری این كشور را هم به علت اعتراضات و پاسخ های خشونت آمیز پلیس فرانسه به جلیقه زردها در مهمترین خیابان های این شهر گرفتار مشكل شده است. آنقدر كه روز شنبه برج ایفل و موزه لوور و برخی دیگر از اماكن گردشگری در شهر پاریس تعطیل شد. خیابان شانزلیزه كه مهمترین خیابان گردشگری پایتخت فرانسه است با آن بناهای تاریخی درونش الان گرفتار التهاب است. بعضی از گردشگران ترس از سفر به این كشور را دارند و Bruno Le Maire وزیر دارایی فرانسه اعلام نمود: اعتراضات جلیقه زردها فاجعه ای برای اقتصاد و كسب و كار در فرانسه است. بعضی از گردشگران بین المللی زمان سفر خویش را به پاریس به تعویق انداخته اند. این التهابات به كشورهای دیگر هم در حال سرایت است همچون در بروكسل پایتخت بلژیك هم تظاهرات گسترده ای برگزار شده است. اما در ایران همچنان تورهای گردشگری به فرانسه برپاست. گزارش میدانی خبرنگار مهر از دفاتر خدمات مسافرتی نشان داده است كه تورهای گردشگری یك هفته تا دو هفته پاریس همچنان توسط آژانسها اجرا می گردد حتی یكی از مجریان تورهای فرانسه هر هفته ۵۰ مسافر ایرانی را به پاریس می فرستد. بقیه توراپراتورها و آژانسهای مسافرتی كه در حوزه خروج مسافر و برگزاری تورهای گردشگری فرانسه فعال می باشند به مسافران خود می گویند كه هیچ مشكلی وجود ندارد! پاریس امن است! آنها به جهت اینكه بتوانند تورهای گردشگری خویش را بفروشند می گویند كه برج ایفل و موزه لوور تنها یك روز تعطیل بودند و اگر در زمانی كه مسافر در پاریس باشد و ناگهانی اعلام كنند كه این دو مركز گردشگری مهم در پاریس تعطیل خواهد بود، می تواند برنامه بازدید از این مراكز را به روز بعد موكول كرد.
برخی دیگر از آژانسداران می گویند كه جلیقه زردها آسیبی به گردشگران نمی زنند نهایت این است كه گردشگران به شانزلیزه نمی روند. آنها در هر صورت حاضر به لغو و یا تعلیق تورهای گردشگری فرانسه نیستند از جانب دیگر از الان برای بهمن ماه ثبت نام می كنند این تورهای گردشگری برای فرانسه ای با التهابات این روزهایش حدود چهار میلیون تومان و د دو هزار و ۵۰۰ یورو برای ده روز فروخته می گردد و به مسافر هم می گویند كه احتمال افزایش نرخ وجود دارد. از آن طرف سازمان میراث فرهنگی هم هیچ واكنشی نسبت به این مورد ندارد. ولی تیموری معاون گردشگری و یا علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی هنوز هیچ ابلاغیه، اطلاعیه و یا هشداری به دفاتر خدمات مسافرتی درباره برگزاری این تورها نداده اند. از آن اطلاعیه ای هایی كه سازمان میراث فرهنگی در روزهای عید هر روز منتشر نموده و رانندگان را نسبت به تصادفات جاده ای هم آگاه می كند هم خبری نیست. توئیترهای رئیس سازمان میراث فرهنگی هم كه این روزها درباره هر موضوعی منتشر می گردد به سفر ایرانیان به پاریس ربطی ندارد. شاید باید منتظر یك اتفاق بود. قبل از این در سال ۹۴ وقوع شش حمله تروریستی چند انفجار در استادیوم پاریس و گروگان گیری خونین در این شهر سبب شده بود تا گردشگران احساس ناامنی كنند. بسته شدن مرزها و فرودگاه، تعلیق ویزای شینگن و اجبار برای داشتن ویزای ملی هنگام ورود به فرانسه، باعث لغو تورهای گردشگری ایران به این كشور شد. دولت فرانسه هم اعلام نمود كه توافق نامه شینگن را به صورت موقت به حالت تعلیق در آورده و در مرزهای این كشور تدابیر امنیتی شدیدی اعمال می گردد. به دنبال این مورد تورهای گردشگری از ایران هم موقتا لغو شده بود.

1397/09/20
13:49:38
5.0 / 5
4292
تگهای خبر: تاریخی , خدمات , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴