BonAir
بن ایر

شروع به كار دهمین نمایشگاه گردشگری پارس در شیراز

شروع به كار دهمین نمایشگاه گردشگری پارس در شیراز

به گزارش بن ایر دهمین نمایشگاه بین المللی پارس با حضور شركت ها و موسسه های فعال در حوزه گردشگری و نمایندگانی از 6 كشور، سمن ها و شخصیت های حقیقی و حقوقی، بعدازظهر چهارشنبه 21 آذر در شیراز شروع به كار كرد.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی گردشگری پارس با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، اعضای كمیسیون فرهنگی و فراكسیون گردشگری مجلس، سفرا و كارداران سفارتخانه های برخی كشورها، سرپرست استانداری فارس و شهردار شیراز، برگزار گردید.
دهمین نمایشگاه گردشگری پارس با محوریت توریسم سلامت، گردشگری مذهبی و با حضور شركت ها و نمایندگانی از شش كشور، ۹ استان و منطقه آزاد تجاری چابهار در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی شیراز در حال برگزاری است.
در این نمایشگاه كه مسئولیت اجرایی آنرا سازمان همیاری شهرداری های فارس عهده دار است، زنجیره گردشگری سلامت، دفاتر خدمات مسافرتی، ایرلاین ها و هتلداران به همراه ده ها مركز بیمارستانی و درمانی شركت دارند.
جشنواره تاریخی، فرهنگی محور ساسانی با رویكرد معرفی آثار تاریخی و میراثی به ثبت رسیده در محورهای سروستان، فیروزآباد و كازرون با هدف معرفی ظرفیت ها و زیرساخت های گردشگری هم طی روزهای آینده در حاشیه این نمایشگاه برگزار می گردد.
در این نمایشگاه كه آژانس های مسافرتی از كشورهای تركیه، عمان، امارات، اندونزی، هند و سنگاپور حضور دارند، نشست های علمی و تخصصی در چهار محور هتلداری، دیجیتال، اقتصاد گردشگری سلامت، استراتژی بازاریابی و مهندسی ارزش در گردشگری از دیگر رویدادهایی است كه در حاشیه این نمایشگاه پیش بینی و تعریف شده است.
استان های خراسان رضوی، اصفهان، همدان، مركزی، تهران، آذربایجان غربی و شرقی، سمنان و منطقه آزاد چابهار در این نمایشگاه در فضای پیش بینی شده 17 هزار مترمربعی غرفه خویش را دائر كرده اند.
به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، مدیریت اجرایی دهمین نمایشگاه گردشگری پارس را سازمان همیاری شهرداری ها و دهیاری های استان فارس عهده دار است.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس اظهار داشت: نمایشگاه پارس، بزرگترین و مهمترین رویداد گردشگری كشور به حساب می آید.
به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، مصیب امیری در مراسم افتتاح دهمین نمایشگاه گردشگری پارس در شیراز، اظهار داشت: نمایشگاه گردشگری پارس این فرصت را برای فعالان گردشگری فراهم نموده تا ظرفیت ها و توانمندی های این صنعت را به مخاطبان و علاقه مندان معرفی كنند. این رویداد بزرگ یكی از 400 رویداد گردشگری به حساب می آید كه برای استان پهناور فارس تعریف شده است.
امیری افزود: نمایشگاه بزرگ گردشگری پارس به دنبال رونق اقتصادی پایدار با بهره گیری از صنعت گردشگری بعنوان سومین صنعت پولساز دنیا، اشتغال فراگیر و آشنایی توریستهای داخلی و خارجی و فعالان این صنعت با مجموعه های گردشگری فارس است.
مدیركل میراث فرهنگی فارس اظهار داشت: امسال این نمایشگاه با رویكرد گردشگری سلامت و معرفی تخصصی محور جهانی ساسانی فارس و شهر جهانی منبت آباده در شیراز برگزار می گردد.
امیری افزود: در واقع محورهای اصلی این نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری، صنایع دستی و سوغات محلی، خدمات و تجهیزات هتلینگ و واحدهای اقامتی و تاسیسات و زیرساخت های گردشگری می باشد كه با همكاری و حضور موثر دفاتر خدمات مسافرت هوایی و گردشگری، آموزشگاه های گردشگری و دانشگاه های مرتبط، كمیسیون های گردشگری، اتاق های بازرگانی كشور، انجمن گردشگری سلامت، جامعه گردشگری الكترونیك، استارت آپ ها و شبكه علمی كشور، برگزار می گردد.
او اظهار داشت: در این نمایشگاه فعالان حوزه های گردشگری از ۱۰ استان كشور و ۶ كشور خارجی حضور دارند.
امیری افزود: فارس، خراسان رضوی، همدان، اصفهان، تهران، آذربایجان غربی و شرقی، مركزی، سمنان و منطقه آزاد چابهار و نمایندگانی از كشورهای عمان، سنگاپور، تركیه، هند، اندونزی و امارات هم در این نمایشگاه حضور دارند.
مدیركل میراث فرهنگی استان فارس با اشاره به اینكه 2 سالن به شكل كامل به گردشگری سلامت و صنایع دستی اختصاص دارد، اظهار داشت: همزمان با این نمایشگاه ۴ نشست علمی و تخصصی، ۳ تور گردشگری با مضامین و اهداف متنوع در بافت تاریخی- فرهنگی شیراز و نشست های سالیانه روسای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، روسای جامعه هتلداران و روسای انجمن صنفی راهنمایان كشور برگزار می گردد.1397/09/22
13:35:40
5.0 / 5
4519
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳