BonAir
بن ایر

چالش های تپه باستانی سیلك مورد بررسی قرار گرفت

چالش های تپه باستانی سیلك مورد بررسی قرار گرفت

به گزارش بن ایر جلسه سیلك و چالش های آن با نگاهی به اهمیت و لزوم حفظ و توسعه، برنامه ها و چشم انداز آینده برگزار گردید.


به گزارش بن ایر به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی در این نشست كه با حضور اعضاء راهبردی، معاون میراث فرهنگی كشور، معاون وزیر راه و شهرسازی، مدیركل، معاون و كارشناسان امورپایگاهها، رئیس دفتر فنی استانداری اصفهان، نایب رئیس شورای شهر و معاون شهرسازی ومعماری شهرداری كاشان، مدیركل ومعاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان برگزار گردید چالش های محوطه باستانی سیلك با تاكید بر مسائل و مشكلات در رابطه با این محوطه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
«فرهادعزیزی زلانی» مدیركل امور پایگاه ها با بیان این مطلب اظهار داشت: دراین جلسه با ارائه تاریخچه، جستجوهای باستان شناختی صورت گرفته در این محوطه از سال ۱۳۱۰ تا كنون و مشكلات و معضلات پیش رو با عنایت به واقع بودن این تپه در مركزشهری از جانب جواد حسین زاده ساداتی مدیر پایگاه سیلك مباحث و موضوعات مهمی در مورد آزاد سازی حریم این اثر تاریخی عنوان شد كه به تصویب اعضاء شورای راهبردی هم رسید.
به قول وی در این نشست پیرو مذاكرات صورت گرفته در مورد تعداد پلاك های واقع درحریم، زمین های معوض، بازبینی طرح جامع و طرح تفضیلی، وضعیت تملك پلاك های موجود، تولید موزه، مصوبات پیشین و.... قرار شد گزارشی از پیشرفت پروژه فتح المبین ( زمین های در نظر گرفته شده بعنوان معوض پلاك های واقع در عرصه و حریم )توسط شهرداری در اسرع وقت تهیه و ظرف مدت یك ماه به شورای عالی عرضه شود.
عزیزی با اشاره به اینكه در این نشست مقرر شد كمیته ساماندهی و آزادسازی عرصه سیلك در سطح استان ظرف یك هفته تشكیل گردد افزود: همینطور پیشنهاد شد كمیته مشتركی از نمایندگان، استانداری، راه و شهرسازی، میراث فرهنگی و شهرداری تشكیل شده و زمین های قابل معوض بررسی و پیشنهاد شود.
مدیركل امور پایگاهها با اشاره به معرفی نمونه های مشابه این تپه در جهان و اقدامات صورت گرفته اضافه كرد: در این نشست بر طراحی، راه اندازی و مكان یابی موزه در همجوار تپه تاریخی سیلك با پایین ترین میزان مداخله در منظر تپه تاكید گردید.

1397/09/24
19:00:12
5.0 / 5
4459
تگهای خبر: تاریخی , فرهنگ , كشور , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵