BonAir
بن ایر

میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته

دومینوی دستگیری مدیران میراثی، خروج آمریكا از یونسكو

دومینوی دستگیری مدیران میراثی، خروج آمریكا از یونسكو

بن ایر: معرفی برند گردشگری ۲۰۱۹ مالزی، ورود سهراب پورناظری به تخریب محوطه شوش، خارج شدن آمریكا و اسرائیل از یونسكو و دستگیری مدیران میراث همچون خبرهای میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.


به گزارش بن ایر به نقل از مهر، بدنبال دستگیری برخی از مدیران میراث فرهنگی استانها در كشور، مدیر میراث فرهنگی یكی از شهرستانهای استان چهارمحال و بختیاری به جرم تبانی با حفاران غیرمجاز دستگیر شد. این خبر را معاون حقوقی سازمان میراث فرهنگی اعلام نمود.
پیش از این مدیركل میراث فرهنگی استان قزوین به همراه برخی از كاركنان و بعضی از مدیران اداره كل میراث سمنان دستگیر شده بودند.
در این هفته دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری بازگشایی یك خیابان تاریخی در محدوده بافت تاریخی اصفهان و حریم میدان نقش جهان را مغایر با مصوبات این شورا دانست.
محمدسعید ایزدی در نامه ای به سرپرست اداره كل راه و شهرسازی استان اصفهان مخالفت این وزارتخانه را با تعریض خیابان آقانورالله نجفی اعلام نمود.
در این هفته رئیس سازمان میراث فرهنگی با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو نمود.
در این جلسه مونسان گزارشی از فعالیت های این سازمان و افزایش تعداد گردشگران، ساخت هتل و توسعه بومگردی ارائه نمود.
یونسكو در این هفته اعلام نمود كه آمریكا و اسرائیل رسما از این سازمان بین المللی خارج شدند. خروج آمریكا و رژیم صهیونیستی اسرائیل از یونسكو از یكسال قبل در دستور كار قرار داشته است و تنها در این تاریخ با پیش رفتن امور اداری آن، رسمی گردید.
در این هفته سهراب پورناظری یكی از آهنگسازان معروف كشور پیرو تخریب های صورت گرفته در شهر باستانی شوش و احداث زیرگذر مخالفت خودرا در صفحه شخصی اعلام نمود و نوشت عجیب است كه ناآگاهانی چون ترامپ و بوش با تمام دشمنی شان در مقابل تاریخ ایران سر تعظیم فرود می آورند اما متولیان شهر شوش این گونه به جام میراث چند هزار ساله این شهر می افتند.
در این هفته همین طور خبر رسید كه برق موزه فرش به سبب بدهی قطع شده است اما مدیر موزه در خبری اعلام نمود این اتفاق مربوط به یك ماه پیش بوده و تنها چند ساعت با قطعی برق مواجه بودیم كه آن هم به سبب بدهی یازده میلیون تومانی بوده است. حالا هیچ مشكلی در این باره وجود ندارد.
این هفته در سفارت مالزی اعضای گروه طرح ملی گردشگری زیبایی مالزی برند ۲۰۱۹ این كشور را در امتداد توسعه گردشگری زیبایی و تندرستی معرفی كردند. در این باره مدیر این گروه اعلام نمود در نظر داریم تا این الگو را در ایران باز اجرا نماییم. ما می خواهیم با همكاری آژانس های ایرانی، گردشگران را برای این منظور به مالزی بیاوریم.

1397/10/14
14:58:35
5.0 / 5
4452
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵