BonAir
بن ایر

جاری شدن آب در سی و سه پل تا چند روز آینده

جاری شدن آب در سی و سه پل تا چند روز آینده

به گزارش بن ایر معاون حفاظت و بهره برداری شركت آب منطقه ای اصفهان از رهاسازی آب از سد زاینده رود برای كشت پاییزه كشاورزان شرق در صبح هشتم بهمن ماه اطلاع داد.


حسن ساسانی در گفتگو با خبرنگار ایسنا در مورد زمان دقیق بازگشایی زاینده رود، اظهار نمود: با عنایت به جلسه بامداد امروز (شنبه) ششم بهمن ماه كه با حضور كمیته ۱۵ نفره كشاورزان و جهادكشاورزی برگزار شد، مقرر شد صبح هشتم بهمن ماه خروجی سد زاینده رود برای كشت پاییزه كشاورزان اصفهان افزایش یابد.
وی افزود: حجم خروجی آب از سد برای كشت پاییزه كشاورزان شرق و غرب اصفهان به مدت حداكثر ۲۰ روز در زاینده رود جریان خواهد داشت.
معاون حفاظت و بهره برداری شركت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به حجم كنونی سد زاینده رود، اظهار داشت: هم اكنون ذخیره سد زاینده رود ۱۹۰ میلیون مترمكعب است كه ورودی سد ۲۵ و خروجی ۸.۵ مترمكعب برثانیه است.
وی ادامه داد: با عنایت به خشكی ۱۸ ماهه زاینده رود پیش بینی می شود آب تا حدود ۴۸ ساعت پس از رهاسازی آب از سد به اصفهان برسد.
ساسانی در مورد برخی خاك برداری در بستر زاینده رود، اظهار داشت: صنف كشاورزان اصفهان برای تسطیح بستر زاینده رود جهت حركت روانِ آب برای رسیدن به كشاورزان شرق اصفهان در حال انجام می باشد.1397/11/06
23:34:53
5.0 / 5
4886
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳