BonAir
بن ایر

مونسان در بازدید از نمایشگاه صنایع دستی پیشنهاد داد

لباسی سنتی ویژه مدیران ایرانی طراحی شود

لباسی سنتی ویژه مدیران ایرانی طراحی شود

به گزارش بن ایر رئیس سازمان میراث فرهنگی در بازدیدش از سومین نمایشگاه صنایع دستی فجر پیشنهاد طرح لباس سنتی ویژه مدیران را داد و بر نگاه حمایتی از سوزن دوزی سیستان و بلوچستان تاكید نمود.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، سومین نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر از ۱۲ بهمن برگزار شده وتا ۲۲ بهمن در سه تالار از تالارهای خانه هنرمندان ایران برپاست. در این نمایشگاه ۱۷۱ اثر از ۸۰۰ اثری كه به مرحله داوری رسیده بودند در این تالارها به نمایش گذاشته شده اند. این آثار فاخر صنایع دستی و هنرهای سنتی شامل رشته های قلم زنی معرق، مشبك، فلز، زیورآلات، سوزن دوزی، سفال، سرامیك، چرم و... است.

پیش از ظهر روز ۱۴ بهمن ماه علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی از این نمایشگاه دیدن كرد. وی در حاشیه بازدیدش از این نمایشگاه به معاون صنایع دستی اظهار داشت: باید توجه بیشتری به سوزن دوزی های استان سیستان و بلوچستان شود چون كه این استان سوزن دوزی های فاخری دارد اما در سطح گسترده تبلیغ و استفاده از آنها فراگیر نشده است. به استان سیستان و بلوچستان باید نگاه حمایتی كنید. با همكاری مدیركل میراث فرهنگی استان، برنامه ای برای این مورد داشته باشید. همینطور بخشی از كمك های فنی و اعتباری خویش را برای این مورد كنار بگذارید.
مونسان همینطور در گفتگویش با مدیركل میراث فرهنگی استان تهران و معاون صنایع دستی كشور پیشنهاد كرد: طرحی برای لباس رسمی و سنتی مدیران داشته باشیم تا من هم بتوانم از آن لباس بهره برده و در هیئت دولت حضور داشته باشم و استفاده از لباس سنتی تبدیل به یك جریان شود.

در پاسخ به این مورد دلاور بزرگ نیا مدیر كل میراث فرهنگی استان تهران اظهار داشت: بعضی از مدیران میراث فرهنگی در استانها مانند مدیر استان كردستان در هر برنامه ای رسمی لباس سنتی كردی می پوشند كه بسیار جالب است. بعضی از روسای جمهور كشورهای دیگر هم لباس رسمی كشورشان را می پوشند.
مونسان همینطور در گفتگوی تلویزیونی خود در حاشیه این نمایشگاه اظهار داشت كه مشكلی برای تامین منابع مالی برای هنرمندان نداریم. هر كجا كه هم به وام داشته باشند یا مواد اولیه بخواهند تهیه خواهیم كرد بیمه هنرمندان هم پیگیری شده است و البته امیدواریم كه سازمان برنامه و بودجه اعتبار لازم را برای بیمه هنرمندان كامل كند تا ما هم بتوانیم همه هنرمندان را بیمه نماییم.

1397/11/16
13:48:57
5.0 / 5
5372
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴