BonAir
بن ایر

آیت الله مكارم شیرازی در دیدار با مونسان

ایران به لحاظ زیارتی، گردشگری و درمانی زمینه های بسیار خوبی برای جذب توریست دارد

ایران به لحاظ زیارتی، گردشگری و درمانی زمینه های بسیار خوبی برای جذب توریست دارد

به گزارش بن ایر آیت الله مكارم شیرازی عنوان كرد: كشور ما به لحاظ زیارتی، گردشگری و درمانی زمینه های بسیار خوبی را برای جذب توریست دارد، منتهی باید راه های خوب را پیدا كرد و در این راه به الزامات و بایدها و نبایدهای شرعی توجه ویژه داشت.


به گزارش بن ایر به نقل از روابط عمومی دفتر آیت الله مكارم شیرازی، این مرجع تقلید امروز در دیدار معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت دهه مبارك فجر، با بیان این كه قرآن در آیات مختلف دعوت به گردشگری و سیر در زمین می كند و در اینجا گردشگری آموزنده و مشروع مد نظر است، اظهار داشت: در گردشگری مشروع باید تمام خطوط قرمز و هنجارهای دینی و ارزشی رعایت شود.
وی اظهار نمود: در گردشگری نامشروع تنها به درآمد بیشتر فكر می كنند و برایشان مهم نیست كه این درآمد با چه وسیله و ابزاری به دست آمده است.
این مرجع تقلید توجه متولیان میراث فرهنگی و گردشگری را به این نكته مهم جلب كرد و اضافه كرد: كشور ما به لحاظ زیارتی، گردشگری و درمانی زمینه های بسیار خوبی را برای جذب توریست دارد، منتهی باید راه های خوب را پیدا كرد و در این راه به الزامات و بایدها و نبایدهای شرعی توجه ویژه داشت.
آیت الله مكارم شیرازی توجه به صنایع دستی را امری مهم دانست و اظهار داشت: باید به گونه ای برنامه ریزی صورت گیرد تا در صنایع دستی فرهنگ ملی و دینی ما را به جهانیان نشان دهد.
وی افزود: خیلی از آثار و بناهای فرهنگی، میراث مذهبی و دینی ما است، بنابراین باید اهداف خویش را در برنامه های مربوط به میراث فرهنگی نشان دهیم.
آیت الله مكارم شیرازی تصریح كرد: ما از هر كار و عرصه ای می توانیم به نفع فرهنگ دینی خود استفاده كنیم؛ میراث فرهنگی هم یكی از همین عرصه ها است، تحقق این مساله هم برنامه ریزی، هوشمندی و دقت را می طلبد.
وی در بخش پایانی با اشاره به سیاه نمایی های كشورها و رسانه های غربی ضد جمهوری اسلامی ایران، اظهار نمود: وقتی مردم دنیا واقعیات ایران را از نزدیك مشاهده می كنند به واهی بودن تبلیغات ایران ستیزی و اسلام ستیزی پی می برند و برنامه های دشمنان در این زمینه خنثی می شود.1397/11/20
22:01:49
5.0 / 5
4326
تگهای خبر: توریست , فرهنگ , كشور , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵