BonAir
بن ایر

رئیس پارك علوم، فناوری های نرم و صنایع فرهنگی خبر داد

اشتغال موفق با بهره گیری از صنایع فرهنگی، اعطای جایزه ملی تعالی گردشگری

اشتغال موفق با بهره گیری از صنایع فرهنگی، اعطای جایزه ملی تعالی گردشگری

بن ایر: رئیس پارك علوم، فناوری های نرم و صنایع فرهنگی به تشریح برنامه اعطای جایزه ملی تعالی گردشگری پرداخت و اظهار داشت: حوزه فرهنگ و خصوصاً گردشگری منبعی است كه می تواند در اشتغال نقش ایفا كند و كشور با كمك این منبع و بدون وابستگی به منابع خارجی و با تاكید بر نیروهای داخلی می تواند موفق باشد.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، دكتر محمدحسین ایمانی خوشخو در نشستی خبری كه به منظور اعلام برنامه ها و فعالیت های جاری و برنامه های پارك علوم، فناوری های نرم و صنایع فرهنگی‬ ‏برای سال آینده و نمایش گزارش نهایی جایزه ملی تعالی گردشگری برگزار شد، با اشاره به اینكه طبق فرمایش رهبری اقتصاد فناوری می تواند در چهل سال دوم انقلاب اقدامی راهبردی باشد، اظهار نمود: فرهنگ منبعی است كه می تواند در اشتغال نقش ایفا كند و كشور با كمك این منبع می تواند بدون وابستگی به منابع خارجی و با تاكید بر نیروهای داخلی فعالیت كند.
ایشان سپس به نمایش توضیحاتی پیرامون جایزه ملی تعالی گردشگری پرداخت و اظهار داشت: چیزی به نام تعالی گردشگری در كشور نداشتیم. ایده ای در دانشگاه علم و فرهنگ عنوان شد و با همكاری پارك ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی این ایده دنبال شد.
ایمانی خوشخو اظهار داشت: این جایزه داوطلبانه است و در ابتدا حدود ۵۰ مؤسسه جهت شركت در این جشنواره اعلام آمادگی كردند. سپس ارزیابی های انجام شده حدود ۲۳ مؤسسه انتخاب شدند كه ظرفیت لازم برای كار را داشته باشند. حالا مرحله نهایی ارزشیابی در حال انجام می باشد و روز یكشنبه هفته آینده از ساعت ۱۵ تا ۱۸ در همین دانشگاه طی مراسمی با حضور مسئولان جهاد و صنعت گردشگری این جوایز اعطا می شود.
وی درباره جوایز این دوره اظهار نمود: در سه رده این جوایز اعطا می شود، نخست رده تعهد به تعالی است و كسانی كه علاقمند به رشد سازمان خود هستند به این مرحله راه پیدا كردند. رده دوم جایزه اشتهار به تعالی است و شامل آنهایی است كه به نحوی در این عرصه شهرت دارند و رده اول را طی كرده اند و به این مرحله راه یافته اند.
رئیس پارك علوم، فناوری های نرم و صنایع فرهنگی اضافه كرد: رده سوم كه جایزه تندیس تعالی است باز به موسساتی كه دو اولین مرحله را سپری كرده اند اعطا می شود. خود این جوایز به لحاظ معنوی برای مؤسسات مهم می باشد. همین طور برای بیشتر از ۱۰۰ نفر از اعضای این مؤسسات كه در دوره های ارزیابی حضور داشتند، ۴۰ ساعت دوره آموزشی انجام شد.
وی اظهار داشت: در این جایزه كمیته علمی و ارزیابی داشتیم و در سطوح مختلف جایزه را تعریف كردیم و جلسات انجام شد و هفته آینده شاهد نخستین اتفاق در شروع چهل ساله دوم انقلاب اسلامی خواهیم بود.
ایمانی خوشخو با اشاره به اینكه صنعت گردشگری می تواند جایگزین درآمدهای نفتی شود، افزود: امروز جریان درآمدزایی صنایع خلاق در دنیا بسیار بالاست. از فرهنگ است كه خلاقیت بیرون می آید و حوزه های دیگر این توانایی را ندارند.
ایشان سپس به برگزاری جشنواره دیگری از طرف این پارك اشاره نمود و اضافه كرد: كم و بیش تولیدات فرهنگی در كشور عرضه می شود اما همواره یكی از اشكالات در كشور ما بسته بندی محصول است كه در این زمینه بسیار ضعف داریم و كشورهای دیگر از این ضعف ما استفاده می نمایند. در صنایع خلاق به این مساله توجه كرده ایم و به همین دلیل جشنواره ملی طراحی بسته بندی خلاق و فرهنگی را به منظور رسیدن به راهكارهای نو برگزار خواهیم كرد. طراحان خوبی داریم اما این ها در جریان اقتصاد كشور گم می شوند و این جشنواره فرصت خوبی است.
ایمانی خوشخو اظهار داشت: همچون اهداف این جشنواره می توان به ایجاد انگیزه در بین تولید كنندگان به منظور بهره گیری از ایده های خلاقانه در بسته بندی محصول، پیدا كردن راه ورود به عرصه صنایع فرهنگی، گسترش فضای نوآوری و خلاقیت و نوآوری، رونق بخشیدن به كسب و كار اشاره نمود.
وی ادامه داد: مخاطبان ما در این جشنواره مجموعه ای از مخاطبان شامل طراحان صنعتی، تولید كنندگان محصولات فرهنگی، هنرمندان و خلق كنندگان آثار فرهنگی توزیع كنندگان عمده محصولات فرهنگی و مصرف كنندگان عمده محصولات فرهنگی داریم. در این راستا دو بخش محصول و ایده های نو در جشنواره داریم كه در این دو زمینه وارد كار شده ایم و نتایج اعلام خواهد شد. این جشنواره از آذرماه كلید خورده و سال آینده اختتامیه آن برگزار می شود.
ایمانی خوشخو اظهار داشت: محدودیتی برای حضور در این جشنواره نیست و همه شركت ها و مؤسسات كه در صنعت گردشگری فعالیت می نمایند می توانند در این جشنواره شركت نمایند.
در ادامه این نشست مهدی عباسی، معاون پارك علوم، فناوری های نرم و صنایع فرهنگی اظهار نمود: پارك ملی علوم، فناوری های نرم و صنایع فرهنگی اهتمام داشته برنامه های نو و جدیدی در سال جدید داشته باشد تا موازی كاری هم نباشد. اهتمام می شود برنامه ها به صورت سالانه اجرا شود. تنظیم آئین نامه و مقررات كلی جشنواره انجام شده و در اسفندماه كارهای تبلیغ جشنواره را خواهیم داشت و هر ساله در مردادماه جشنواره طراحی بسته بندی فرهنگی را برگزار خواهیم كرد.
1397/11/29
14:56:35
5.0 / 5
4313
تگهای خبر: آموزش , شركت , فرهنگ , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳