BonAir
بن ایر

سیزدهمین دوره ایران، مرز پرگهر به پایان رسید

سیزدهمین دوره ایران، مرز پرگهر به پایان رسید

به گزارش بن ایر سیزدهمین دوره طرح ملی «ایران، مرز پرگهر» كه با هدف بازدید نظام مند دانشگاهیان از طرح های كلان صنعتی، پروژه های ملی و مواریث تاریخی و طبیعی كشور برگزار می شود، به پایان رسید.


به ایسنا به نقل از روابط عمومی مركز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران، رحیم یعقوب زاده، رئیس این مركز و طرح ملی "ایران، مرز پرگهر"، توضیح داد: طی برگزاری این طرح در طول ۱۳ سال، بیشتر از ۹۱۵۰۰ نفر از دانشجویان سراسر كشور در ۲۵۸۰ اردو از مراكز و پارك های فناوری، شركت های دانش بنیان، پژوهشگاه ها، نیروگاه ها، واحدهای تولیدی و خدماتی و هم سایت های تاریخی و مواریث فرهنگی بازدید كرده اند تا با اقدامات شاخص انجام شده بعد از انقلاب اسلامی آشنا گردند.
او به برگزاری اردوهای علمی-فرهنگی در چارچوب سیزدهمین دوره این طرح ویژه بنیاد ملی نخبگان و سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اشاره نمود و اضافه كرد: در این دوره علاوه بر بازدید دانشجویان دانشگاه های سراسر كشور از مراكز علمی و مواریث تاریخی تمدنی، بازدید ویژه مستعدین تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان و همینطور همكاری در اجرای بازدیدهای علمی-فرهنگی ویژه اعضای دانشجویی و دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر كشور با عنوان اردوهای نشاط و امید صورت گرفت.
وی افزود: این مراسم با محوریت "شهر گردشگر" بر شناسایی نقاط قوت و كاستی های شهرهای كشور برای پیشبرد گردشگری، آشنایی با الگوهای جهانی و تجربیات موفق ملی برای ایجاد شهر گردشگر، تمركز دارد.
یعقوب زاده اظهار داشت: در این مراسم از واحدهای برگزیده مجری، مراكز صنعتی و فناورانه كه بیشترین همكاری را در هماهنگی و اجرای بازدیدها داشته اند و هم دانشجویان فعال شركت كننده در طرح تقدیر می شود.
رئیس مركز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران خاطرنشان كرد: این مركز وابسته به جهاد دانشگاهی با هدف برقراری ارتباط بین صنعت و دانشگاه و ایجاد روحیه خودباوری و انسجام ملی و شناساندن دستاوردهای علمی و فناورانه ایجادشده و توسعه یافته بعد از انقلاب شكوهمند اسلامی و هم مواریث و تنوع فرهنگی اقصی نقاط كشور به دانشگاهیان و نخبگانِ جوان، طرح ملی ایران مركز پرگهر را به صورت سالانه برگزار می نماید.
یعقوب زاده اظهار داشت: مراسم اختتامیه سیزدهمین دوره طرح در تاریخ ۲۰ اسفندماه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در محل سالن شهید دهشور دانشكده علوم دانشگاه تهران برگزار می گردد.
همینطور علاقه مندان برای ثبت نام و شركت در این مراسم می توانند به كانال مركز @istta رجوع كنند یا با شماره تلفن های ۶۶۴۹۱۲۲۲ و ۶۶۴۹۱۱۳۶ تماس بگیرند.1397/12/07
19:35:45
5.0 / 5
4444
تگهای خبر: تاریخی , خدمات , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳