BonAir
بن ایر

درخواست برای به رسمیت شناختن وضعیت استارتاپ های سازمان میراث

درخواست برای به رسمیت شناختن وضعیت استارتاپ های سازمان میراث

بن ایر: معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری مركز نوآوری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، را یك ابتكار در حوزه نوسازی بافت های فرسوده و مدلی جدیدی جهت استفاده بهینه از این بخش از شهر دانست و اظهار داشت: در معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری آمادگی كامل را برای تقویت استارتاپ های فعال در حوزه میراث فرهنگی داریم.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، سورنا ستاری راه اندازی این مركز را یك ابتكار در حوزه نوسازی بافت های فرسوده و مدلی جدیدی جهت استفاده بهینه از این بخش از شهر دانست، به صورتی كه منطقه ای متروك تبدیل به محیطی برای فعالیت استارتاپ های مختلف شده است.
او با اشاره به اینكه برنامه های مفصلی در معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در هر سه بخش در این عرصه وجود دارد، افزود: با اقدامات انجام شده فعالیت های با ارزشی مانند تبدیل خانه تاریخی سرهنگ ایرج به مركز نوآوری و مرمت آن به شیوه سنتی به نحوی كه بتواند تعداد زیادی استارتاپ و شتاب دهنده را در حوزه صنایع دستی و گردشگری در خود جای دهد، صورت گیرد.
وی با تاكید بر این كه در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آمادگی كامل برای تقویت این حوزه دارد، حضور جوانان در حوزه های میراث فرهنگی و بخش های در رابطه با گردشگری را عاملی برای ایجاد اشتغال و درآمد در چارچوب استارتاپ ها دانست و اضافه كرد: معاونت علمی و فناوری بخشی از هزینه های مرمت خانه سرهنگ ایرج را تقبل می كند.
علی اصغر مونسان - رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری - هم در این بازدید از نزدیك در جریان فعالیت استارتاپ های مستقر در مركز نو آوری قرار گرفت و با تاكید بر راه اندازی كسب و كارهای كوچك در حوزه میراث فرهنگی، اظهار داشت: اقدامات مؤثری در جهت حمایت و پشتیبانی از فعالان این حوزه صورت گرفته است. راه اندازی استارتاپ ها در سه بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نقش مؤثری در ایجاد اشتغال برای جوانان تحصیل كرده در این بخش دارد.
علیرضا قلی نژاد معاون فناوری و كاربردی سازی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، هم در ادامه این بازدید با تشریح فعالیت های استارتاپ ها در خانه سرهنگ ایرج خواهان تثبیت و به رسمیت شناخته شدن وضعیت استارتاپ های این حوزه در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شد.
او اظهار داشت: اگر بتوانیم هر سال ۱۰ درصد از فعالیت های استارتاپ ها را نشان دهیم آنهایی كه مورد تأیید هستند، توسعه و مواردی كه مورد قبول نیستند ریزش می كنند در این صورت است كه استارتاپ های موفق مشخص می شوند.
قلی نژاد با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخشی از خانه سرهنگ ایرج خواهان همكاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری شد و بیان كرد: حالا بخش خصوصی برای تأمین ۳۰ درصد هزینه ها اعلام آمادگی كرده است.
وی در ادامه با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در حوزه استارتاپ ها اظهار داشت: حالا استارتاپ هایی در حوزه باستان شناسی، گردشگری مجازی و گردشگری عشایری در مركز نوآوری مستقر در خانه سرهنگ ایرج فعالیت می نمایند.
منبع:

1398/03/02
12:35:28
5.0 / 5
4504
تگهای خبر: تاریخی , سنتی , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵