BonAir
بن ایر

گناه موزه هایی كه می خواهند تاریخ ساز باشند، چیست؟

گناه موزه هایی كه می خواهند تاریخ ساز باشند، چیست؟

به گزارش بن ایر «باید برای تخصیص اعتبار برای اعتلای موزه ها فكری جدی كرد، هر چند آن صرفاً مختص به موزه های میراث فرهنگی نیست و بیشترِ موزه ها با این موارد مواجه اند؛ چون كمبود همین بودجه ها موزه را از رسالت اصلی خود كه آگاهی بخشی مردم و صرف اوقات فراغت آنها با مطالبات فرهنگی است باز می دارد. اگر یك موزه بداند چه بودجه ای دارد، برای هر قدم از اقداماتش در فضای موزه ای خود و مهمتر از همه یعنی جذب مخاطب و رفع نیازهای روز او برنامه ریزی می كند.»


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، روز جهانی موزه، بهانه ای بود برای حضور حجت نظری - یكی از اعضای شورای شهر تهران - در چند موزه ی تهران و بررسی مشكلات آنها. اقدامی كه در طول چند سال قبل هیچ كدام از مسؤولان میراث فرهنگی مشابه آنرا انجام ندادند، تا دست كم شفاف سازی وضعیت آثار تاریخی همراه با خبرنگاران صورت گیرد.
موزه «ثبت احوال» اولین مقصد است؛ بنای تاریخی این موزه كه در ساختمان سازمان ثبت احوال كشور در خیابان امام خمینی (ره) قرار دارد، متعلق به دوره ی ناصری است گویا آن ساختمان متعلق به یكی از همسران ناصرالدین شاه بوده كه در گذر زمان به مكانی اداری تبدیل و به مالكیت یكی از شاهزادگان قاجار درآمد. هرچند این بنا بعنوان ورثه بین فرزندان مختلف تقسیم می شود، اما سرانجام در دوم خرداد ۱۳۱۳ ورثه مالكیت عمارت را به اداره «احصائیه و سجل احوال» سابق منتقل می كنند.
موزه ثبت احوال

1398/03/02
19:40:43
5.0 / 5
4400
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵