BonAir
بن ایر

كاروانسرای تاریخی كه تنها تا سه ماه دیگر زندان می ماند

كاروانسرای تاریخی كه تنها تا سه ماه دیگر زندان می ماند

بن ایر: فرماندار سمنان از تخلیه و آزادسازی كاروانسرای تاریخی این شهر كه در 40 سال قبل بعنوان زندان سمنان مورد استفاده قرار می گرفته تا حداكثر شهریور ماه آگاهی داد.


سیدعباس دانایی در گفتگو با خبرنگار ایسنا اظهار نمود: تلاش ما بر این است كه فرایند انتقال زندان هرچه سریع تر صورت گیرد اما سازمان زندان ها هم تا تجهیز زندان جدید امكان آزادسازی را ندارد.
وی با اشاره به اینكه زندان جدید سمنان آماده شده اضافه كرد: زندان جدید ساخته شده فاقد تجهیزات لازم است و حداقل به پنج-شش میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز زندان جدید نیاز دارد تا زندانیان به زندان ساخته شده منتقل شوند.
دانایی با اشاره به دیدار دقایق پیش استاندار سمنان با رئیس سازمان زندان های كشور اظهار داشت: در این دیدار دكتر جهانگیر رئیس سازمان زندان های كشور قول مساعد داد كه ظرف یك هفته آینده میزان اعتبار تخصیصی این سازمان برای تجهیز زندان سمنان را اعلام نماید. ضمن اینكه قول دادند كه نهایت همكاری برای تسریع در انتقال زندان سمنان صورت گیرد.
فرماندار سمنان در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا در مورد زمان بندی دقیق تخلیه زندان قدیم سمنان كه در مركز شهر واقع شده اظهار نمود: تا قبل از این پیمانكار می توانست یك زمان بندی مشخص در مورد فرایند ساخت و تكمیل زندان عرضه نماید اما هم اكنون مبحث تأمین تجهیزات از جانب سازمان زندان ها است و هم اكنون نمی توان یك تاریخ و زمان بندی دقیق برای تخلیه زندان عرضه داد اما انتظار ما بر این است كه در بدبینانه ترین حالت، زندان سمنان حداكثر تا شهریورماه، منتقل و كاروانسرای تاریخی آزادسازی شود.
وی با اشاره به اینكه فعلاً زمان دقیقی نمی توان برای فرایند خرید تجهیزات و نصب آنها مشخص كرد افزود: البته با عنایت به محدودیت های اعتباری و مشكلات مالی امكان تاخیرهایی وجود دارد اما همه مسؤولان استان در تلاشند كه هرچه سریع تر این مهم عملی شود.
فرماندار مركز استان در پاسخ به پرسش ایسنا در مورد سرنوشت كاروانسرای تاریخی سمنان پس از آزادسازی و انتقال زندان اظهار داشت: سند این مجموعه به نام سازمان زندان هاست و این سازمان برای فروش آن آمادگی دارد ضمن اینكه میراث فرهنگی و شهرداری سمنان هم برای خرید آن و تبدیل مجموعه به یك مركز تفریحی و گردشگری اعلام آمادگی كردند.

منبع:

1398/03/08
10:37:01
5.0 / 5
4150
تگهای خبر: تاریخی , خرید , فرهنگ , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳