BonAir
بن ایر

جزئیات تعرفه مكالمه و اینترنت برای حجاج

جزئیات تعرفه مكالمه و اینترنت برای حجاج

به گزارش بن ایر با نزدیك شدن به روزهای حج تمتع و آغاز سفر حجاج ایرانی به عربستان، اپراتورها تعرفه های مكالمه، پیامك و اینترنت خویش را اعلام نمودند.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، هر ساله و با قرار گرفتن در ایام حج تمتع، هر یك از اپراتورها امكانات ویژه ای را در اختیار حجاج قرار می دهند كه شامل تعرفه های مكالمه، پیامك و اینترنت می شود. همینطور یكی از مزیت های استفاده از سرویس رومینگ، نرخ مناسب در مقایسه با سایر اپراتورهای داخلی و خارجی است.
همراه اول چه تعرفه هایی برای حجاج دارد؟
در این راستا اپراتور همراه اول اعلام نموده است مشتركان همراه اولی كه قصد مسافرت به كشور عربستان سعودی را دارند، می توانند با همراه داشتن سیمكارت اپراتور اول از مزایای رومینگ، بدون دغدغه تهیه سیمكارت و پرداخت هزینه ارزی استفاده كنند. علاوه بر این، همراه اول برای زائران حج تمتع سیمكارت اعتباری مجانی ویژه حجاج در نظر گرفته است. زائران می توانند از راه دفاتر زیارتی یا رفتن به دفاتر و مراكز خدماتی منتخب همراه اول نسبت به دریافت سیمكارت اعتباری مجانی ویژه حجاج اقدام نمایند.
در این كمپین مكالمات دریافتی، داخلی و با ایران و همینطور اینترنت همراه و پیامك های ارسالی رومینگ شامل تخفیف شده كه بر مبنای آن، تعرفه تماس با ایران هر دقیقه ۳۶۰۰ تومان، دریافت تماس از ایران هر دقیقه ۲۴۰۰ تومان، تماس با عربستان هر دقیقه ۲۰۰۰ تومان، ارسال پیامك ۱، ۰۰۰ تومان و اینترنت مصرف آزاد هر مگابایت ۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.
مشتركان می توانند از راه ارسال كد ۹۶۶ یا نام «عربستان» یا «SAUDIARABIA» به سرشماره ۸۰۷۰ یا رفتن به پرتال همراه اول، از تعرفه مكالمه و پیامك و دیتا ویژه حج تمتع سال ۹۸ آگاه شوند.
همراه اول تاكید كرده بسته های اینترنتی داخلی (فعال شده در ایران) در كشور عربستان قابل استفاده نیست و هزینه به صورت تعرفه آزاد محاسبه می شود؛ ازاین رو زائران برای مدیریت و كاهش هزینه رومینگ لازم است گزینه دانلود و به روزرسانی برنامه ها و تنظیمات گوشی را از حالت خودكار خارج كنند. زائرانی هم كه علاقه مند به استفاده از اینترنت گوشی هستند، می توانند برای خرید بسته های اینترنت رومینگ ویژه ایام حج با استفاده از كد دستوری، برنامه «همراه من» یا فروشگاه آنلاین همراه اول اقدام كنند؛ این بسته ها تنها در عربستان و از راه اپراتور Zain قابل استفاده می باشد.
اپراتور اول تلفن همراه پیشنهاد كرده مشتركان قبل از سفر، نسبت به شارژ سیمكارت های اعتباری یا افزایش ودیعه سیمكارت های دائمی خود اقدام نمایند تا در طول سفر با مشكلی در برقراری ارتباط مواجه نشوند. البته دریافت پیامك در كشور عربستان همچون گذشته مجانی است و روشن كردن گوشی هزینه ای برای آنان به دنبال نخواهد داشت.
تعرفه های ایرانسلی برای حجاج چگونه است؟
برای مشتركان ایرانسل، از دهم تیرماه تعرفه های تخفیفی برای مكالمه و اینترنت برای مشتركانی كه به حج مشرف می شوند، در دسترس قرار گرفته است و تمامی مشتركانی كه به این سفر می روند می توانند تا ۲۰ شهریور ماه از آن استفاده كنند. ایرانسلی ها می توانند از تخفیف های عرضه شده برای مكالمه، بسته های اینترنتی و روزانه ۱۰ مگابایت اینترنت مجانی روی دو اپراتور زین و موبیلی در كشور عربستان استفاده كنند.
تعرفه مشتركان ایرانسل، برای برقراری تماس به ازای دریافت تماس ۲۰۰۰ تومان، مكالمات داخلی و تماس با ایران ۳، ۸۰۰ تومان و ارسال پیامك ۹۰۰ تومان خواهد بود. همینطور دریافت پیامك مجانی است. مشتركان ایرانسل می توانند با شماره گیری كد دستوری #۸*۱۱۱۱* و یا استفاده از نرم افزار كاربردی ایرانسل من بعد از فعال سازی رومینگ بین المللی از بسته های ۱۰ مگابایت روزانه مجانی خود استفاده كنند. بسته های ویژه عرضه شده با شماره گیری كد #۲*۳*۱۱۱۱* یا از راه نرم افزار كاربردی ایرانسل من در دسترس مشتركان قرار دارند.
ایرانسل همینطور پنج بسته ویژه ۷۵ تا ۱۰۲۴ مگابایتی، برای حجاج در نظر گرفته است كه این دسته از مشتركان ایرانسل از زمان فعال سازی بسته های ویژه حج تا یك هفته جهت استفاده از آنها زمان دارند.
مشتركان ایرانسل می توانند علاوه بر بهره گیری از تنظیمات دستی تلفن های همراه، برای فعال سازی رومینگ بین الملل، با شماره گیری كد #۱*۱۱۱۱* از سیمكارت خود یا استفاده از نرم افزار كاربردی ایرانسل من سرویس رومینگ بین الملل خویش را فعال كنند. مشتركان ایرانسل می توانند از نسل چهارم اینترنت همراه ۴G در كشور عربستان بهره بگیرند.
همینطور این امكان برای مشتركان فراهم گشته است كه در صورت بروز مشكل و یا درخواست راهنمایی، با شماره گیری شماره ۰۰۹۸۹۳۷۷۱۱۰۰۰۰ یا استفاده از خدمات گفت وگوی آنلاین با كارشناسان از راه وبسایت ایرانسل، نرم افزار كاربردی ایرانسل من و ارسال ایمیل به نشانی الكترونیكی haj@mtnirancell.ir با مركز پشتیبانی اختصاصی ایرانسل به صورت ۲۴ ساعته در تماس باشند. علاوه بر این، ایرانسل اعلام نموده با اعزام نمایندگان و كارشناسان خود به شهرهای مكه مكرمه و مدینه منوره و استقرار در بعثه مقام معظم رهبری، برای پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات زائران گرامی در روزهای حج آماده خدمت رسانی است.1398/04/20
13:56:43
5.0 / 5
4768
تگهای خبر: خدمات , خرید , سفر , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳