BonAir
بن ایر

ایوبی در نشست گردشگری محور تعامل سازنده با جهان:

نگران ورود توریست به كشور نباشیم

نگران ورود توریست به كشور نباشیم

به گزارش بن ایر دبیركل كمیسیون ملی یونسكو با اشاره به اینكه نباید نگران ورود توریست به كشور باشیم اظهار داشت: گردشگری یكی از طریق های زدودن خشونت از ذهن افراد است، معمولاً آدم های فرهیخته به ایران سفر می كنند.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، نشست تخصصی گردشگری محور تعامل سازنده با جهان قبل از ظهر روز یكشنبه در سالن هویزه باغ موزه دفاع مقدس برگزار گردید.
در این نشست حجت الله ایوبی دبیركل كمیسیون ملی یونسكو بیان كرد: از شهر باكو چند روز پیش دیدن كردم، متوجه شدم سه میلیون توریست داشته است، در گذشته اینطور نبود. عموم توریستهایی كه به این شهر از كشور آذربایجان آمده بودند مسلمان بودند. در تمام هتل ها تعداد زیادی از خانم ها با روبند را می دیدید و متوجه شدم در جذب این افراد به كشورمان موفق نبوده ایم.
وی خاطرنشان كرد: برخی نگران ورود توریست به كشور هستند و ضد ایران فضاسازی می كنند. جا دارد ما به یك اجماع ملی برای ورود توریست به كشور برسیم و این تهدیدها را به فرصت تبدیل نماییم تنها كافی است یك اراده ملی داشته باشیم.
دبیركل كمیسیون ملی یونسكو اضافه كرد: زمانی كه وارد یكی از كشورهای همسایه می شوید اراده ملی برای جذب توریست می بینید از كسی كه گذرنامه شما را مهر می زند تا دولت و ملت آن كشور، اما در ایران این اراده تحقق پیدا نكرده است.
ایوبی افزود: نگران این نباشیم كه چه كسانی به ایران سفر می كنند، كسی كه سنی از او گذشته و پولی دارد به ایران می آید بنابراین است كه بیشتر می بینیم گردشگران در رده های سنی بالا هستند و این گردشگران ایران را برای خوشگذرانی انتخاب نمی كنند بلكه برای دیدن فرهنگ، اقلیم و تاریخ آن است كه گردشگران فرهیخته به ایران می آیند.
وی بیان كرد: وقتی یك استاد دانشگاه ایران را نمی شناسد ما از مردم عادی چه انتظاری داشته باشیم. امروزه در فضای مجازی هم می توانند مردم همدیگر را ملاقات كنند. ما به روابط چهره به چهره بیشتر نیاز داریم. همینطور گردشگری تنها راه رفع سوءتفاهم هاست.
ایوبی بیان كرد: جنگ از ذهن افراد شروع می شود یونسكو با این مفهوم بوجود آمد كه ذهن مردم را به ادبیات، هنر و فرهنگ سوق بدهد و آنرا از خشونت پاك كند. ازاین رو گردشگری هم یكی از این راه ها برای زدودن خشم از ذهن افراد است.
وی اظهار داشت: ما نگران حفظ میراث فرهنگی مان هستیم، این درست است. مردم اگر بفهمند كه چقدر میراث شأن پرارزش است از آن نگهداری خواهند كرد. امروزه دیگر مردم اشیا قدیمی خویش را از صندوق ها بیرون آورده خاك آنرا می گیرند و به نمایش می گذارند.

1398/04/24
14:01:10
5.0 / 5
4714
تگهای خبر: تخصصی , توریست , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳