BonAir
بن ایر

هیچ كدام از حجاج ایرانی بستری نیستند

هیچ كدام از حجاج ایرانی بستری نیستند

به گزارش بن ایر مدیر عملیات بهداشتی و درمانی حج تمتع ۹۸ اظهار داشت: از آغاز فعالیت مراكز درمانی و درمانگاههای مكه مكرمه همزمان با ورود زائرین ایرانی به شهر مكه مكرمه خبرداد.به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا دكترمحمود رضا فقیهی اظهار داشت: بیمارستان و درمانگاه های مكه در اوج آمادگی درحال خدمت رسانی به حجاج ایرانی هستند. متناسب با ورود زائرین به مجموعه های مكه پزشكان در مطب های پیشبینی شده عرضه خدمات می كنند.

مدیر عملیات حج و زیارت تمتع ۹۸ در ادامه اظهاركرد: طی چندماه گذشته تمام زائران در داخل كشور تحت معاینه قرار گرفته اند و تمام اطلاعات و سوابق پزشكی آنان در سیستم الكترونیك و نرم افزار تحت وب مركزپزشكی در اختیار پزشكان مجموعه ها، درمانگاه ها و بیمارستان در مكه مكرمه در دسترس می باشد.

وی تصریح كرد: تیم های نظارتی سلامت كاروان در شهر مكه مكرمه وظیفه نظارت بر شرایط بهداشتی و درمانی در هتل ها و آشپزخانه های مركزی را برعهده دارند و موظف می باشند گزارش روزانه خویش را به مسئولان ارائه نمایند.

معاون حج و عمره مركز پزشكی حج در ادامه اظهار نمود: طی ۷۲ساعت گذشته در پنج درمانگاه مكه و بیمارستان بیشتر از ۱۴۴۳ نفر از خدمات درمانی بهره برده اند. از این تعداد به ۸۵۱ نفر در مجموعه ها و ۱۹۹ خدمت در بخش های مختلف بیمارستان عرضه شده است. ۶۸ نفر به پزشكان متخصص و ۱۴ نفر به بخش اورژانس بیمارستان رجوع داشتند و از خدمات درمانی استفاده كردند.

فقیهی در ادامه اظهار داشت: برای پیگیری امور درمانی زائران در بیمارستان های سعودی هم پزشكان عرب زبانی داریم كه رابطان بین درمانگاه ها و بیمارستان ایرانی و بیمارستان های سعودی هستند و نسبت به پیگیری روند درمانی بیماران اقدام می كنند.

وی افزود: بیمارستان و درمانگاه های مكه مكرمه از حضور ۲۲۰ پزشك و پرستار با تجربه ومتخصص و با مهارت های علمی بالا بهره مند هستند و خدمت رسانی به زائران بی وقفه در این مراكز ادامه دارد.

فقیهی در ادامه اظهار داشت: كادر درمانی و تخصصی بیمارستان مكه مكرمه تكمیل و بخش های مختلف آزمایشگاهی و رادیولوژی، سونوگرافی، اورژانس، بخش داخلی مردان و زنان به صورت مجزا، كلینیك های تخصصی ازجمله قلب، روان پزشك، اعصاب، ارتوپدی، دندانپزشكی آماده عرضه خدمات به حجاج هستند.

به گزارش سایت هلال احمر، او در آخر اظهاركرد: خوشبختانه هم اكنون هیچ یك از حجاج ایرانی در بخش های این بیمارستان بستری نیستند.
1398/04/28
11:24:05
5.0 / 5
5123
تگهای خبر: تخصصی , خدمات , كشور , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴