BonAir
بن ایر

سازمان نوسازی شهرداری دزفول:

مرمت آرامگاه یعقوب لیث غیراصولی است

مرمت آرامگاه یعقوب لیث غیراصولی است

بن ایر: سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول با انتشار اطلاعیه ای نسبت به مرمت غیراصولی آرامگاه یعقوب لیث صفاری در دزفول آگهی داد.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول با صدور اطلاعیه ای آورده است: با عنایت به مرمت غیراصولی آرامگاه یعقوب لیث در سایت تاریخی جندی شاپور ذكر چند نكته به منظور تنویر افكار عمومی، حائز اهمیت می باشد.
در ادامه این اطلاعیه تاكید شده است: متأسفانه در اوایل سال جاری شاهد آتش سوزی درختان مجاور آرامگاه یعقوب لیث بوده و الان نیز مرمت غیراصولی این آرامگاه در حال اجرا می باشد. با عنایت به حوادث و مداخلات اخیر در این بنای تاریخی و ثبت ملی، باید كه مسئولان سازمان میراث فرهنگی استان خوزستان در این مسئله مهم ورود كرده و از تخریب این اثر جلوگیری نمایند و شرایط را جهت و بازخواست عاملان و آمران تخریب رواق های دور آرامگاه یعقوب لیث میسر نمایند.
در ادامه این اطلاعیه عنوان شده است: مسئولان پایگاه جندی شاپور باید پاسخگو باشند كه آیا برای تعمیر و اصلاح این اثر ملی، پروانه اجرای مرمت صادر شده است؟ پیمانكار آن دارای صلاحیت لازم است؟ دستور كارهای اجرایی از طرف چه كسی صادر می شود؟ آیا اداره میراث شهرستان و سازمان میراث استان خوزستان از نحوه عملكرد و مرمت این اثر ثبت ملی باخبر هستند؟
اطلاعیه سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول تصریح می كند: با عنایت به اینكه بناهای تاریخی هر شهری پیشینه و هویت تاریخی آن شهر شمرده می شود، بدین جهت لازم است به منظور حفظ و صیانت از این بناها اهتمام و تلاش بیشتری صورت گیرد؛ به همین دلیل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول، با داشتن رتبه دو صلاحیت از وزارت راه و شهرسازی آمادگی همكاری و مشورت به منظور مرمت این اثر تاریخی را اعلام می دارد.


منبع:

1398/05/25
11:16:36
5.0 / 5
4631
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳