BonAir
بن ایر

شكرخدا گودرزی به مهر خبر داد؛

خانه موزه انتظامی پروانه میراث فرهنگی گرفت، تجربه زیست هنرمندانه

خانه موزه انتظامی پروانه میراث فرهنگی گرفت، تجربه زیست هنرمندانه

به گزارش بن ایر مدیرعامل خانه موزه انتظامی با اشاره به بازسازی و نزدیك كردن فضای این مكان به زیست و شخصیت زنده یاد عزت الله انتظامی از صدور پروانه فعالیت این خانه از جانب سازمان میراث فرهنگی اطلاع داد.شكرخدا گودرزی مدیرعامل خانه موزه انتظامی درباره بازسازی های انجام شده در این مكان كه طی چند ماه گذشته در دست انجام بود، به خبرنگار مهر اظهار داشت: ما با عنایت به برنامه ای كه داشتیم با تشكیل یك كارگروه با حضور خانم فكور نماینده اداره كل موزه های سازمان میراث فرهنگی، سعی كردیم تا این مكان را به خانه موزه ای استاندارد تبدیل نماییم. ما با بازسازی اساسی كه در فضای موزه ای خانه انجام دادیم به این سمت حركت كردیم كه چگونه با عنایت به شخصیت، فعالیت و زیست استاد انتظامی، فضای داخلی خانه موزه را تعریف نماییم.
وی افزود: ما آغاز به تولید طرح محتوایی در كارگروه مدنظر كردیم و بر مبنای وسایل شخصی، اسناد و مدارك استاد انتظامی كه توسط مجید انتظامی در اختیارمان قرار گرفته بود، همینطور فعالیت های سینمایی، تئاتر و تلویزیونی استاد، طرح محتوایی را اجرا كردیم. بر مبنای طراحی انجام شده، فضای قبلی موزه را صد در صد تخریب و آغاز به مرمت و ساختن بخش های مختلف آن كردیم.
گودرزی در ادامه سخنان خود تاكید كرد: تلاش ما این بود كه وقتی مخاطبان وارد خانه موزه انتظامی می شوند، با زندگی، سیر و سلوك، شخصیت و زیست استاد آشنا گردند.
مدیرعامل خانه موزه انتظامی با اشاره به راه اندازی سه سكو در حیاط خانه موزه و نزدیك كردن این فضای باز به فضای اجرای نمایش های تخت حوضی در خانه های قدیم، اضافه كرد: با حمایت خانه هنرمندان ایران و همینطور سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران مجسمه استاد انتظامی كه در خانه هنرمندان نصب بود، ترمیم و به خانه موزه منتقل شد.
وی اظهار نمود كه بدون حمایت و همكاری كمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، سازمان زیباسازی و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، شهرداری منطقه ۱ و همینطور سازمان میراث فرهنگی بازسازی خانه موزه انتظامی و تعریف جدید هویت این مكان، امكانپذیر نبود.
گودرزی در ادامه سخنان خود بیان كرد: پس از آخر بازسازی و تعریف فضای موزه، بازدید كارشناسان اداره كل موزه های سازمان میراث فرهنگی انجام و مشخص شد كه ما تا حدود ۵۰ درصد هویت این مكان را بر مبنای شخصیت و فعالیت های استاد انتظامی تعریف كرده ایم و همین امر سبب شد تا خانه موزه انتظامی پروانه راه اندازی را از سازمان میراث فرهنگی دریافت كند.
مدیرعامل خانه موزه انتظامی در انتها خاطرنشان كرد: تأسیس خانه موزه های مشاهیر فرهنگ و هنر تأثیر بسزایی در توسعه فرهنگی شهر خواهد داشت.

1398/06/01
01:06:08
5.0 / 5
4243
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳