BonAir
بن ایر

جاذبه های گردشگری جهان،

ماجراجویی در سومین پارك پربازدید جهان

ماجراجویی در سومین پارك پربازدید جهان

به گزارش بن ایر امروزه شهربازی ها در كنار دیگر جاذبه های گردشگری كشورها خود به یكی از جاذبه های گردشگری تبدیل گشته اند كه هرساله تعداد زیادی مسافر و توریست را برای بازدید به مقصد مورد نظر جذب می كنند؛ «دیزنی لند توكیو» هم یكی از این موارد است.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، پارك موضوعی «دیزنی لند توكیو» نخستین پارك موضوعی دیزنی است كه خارج از آمریكا در سال 1983 تاسیس و در سال 2001 بازگشایی شد.
این پارك با مساحتی نزدیك به 465 هزار متر مربع در منطقه اورایاسو(Urayasu) توكیو واقع شده است و بعد از پارك های « Magic Kingdom » در اورلاندو و «دیزنی لند» كالیفرنیا بعنوان سومین پارك پربازدید جهان شناخته می شود.
این مجموعه از سرزمین «دیزنی لند» كالیفرنیا و « Magic Kingdom» در اورلاندو الگوبرداری كرده و برای مخاطبان خود هفت سرزمین موضوعی به وجود آورده است كه هركدام از آنها دارای تزئینات جداگانه ای هستند.
از نمادهای این پارك موضوعی و تفریحی می توان به كارناوال عروسك ها، شخصیت های والت دیزنی و قصر سیندرلا اشاره نمود كه همیشه با نور و موسیقی همراه می باشد و طرفداران زیادی ساعاتی را برای بازدید از این مجموعه اختصاص می دهند.
هفت قسمت پارك «دیزنی لند توكیو» شامل (World Bazaar)، (Adventure land)، (Western land)، (Fantasyland)، (Toon town)، (Tomorrow land) و (Critter Country) می شود كه مشابه با مكان های دیزنی لند آمریكا است.
ورودی پارك قسمت بازار جهانی (World Bazaar) واقع شده كه مركز خرید سرپوشیده ای است كه در اطراف آن فروشگاه ها و رستوارن های مختلفی قرار دارد. معماری این بازار به سبك شهرهای آمریكایی اوایل قرن بیست میلادی و مهم ترین بخش خرید پارك است.
موضوعات مربوط به فضا و تكنولوژی های آینده در بخش سرزمین فردا( Tomorrowland) این پارك به معرض نمایش گذاشته شده است كه می توان جاذبه هایی مانند «كوهستان فضایی» و «گردش در ستارگان» را در آن تجربه نمود.
یكی دیگر از بخش های این پارك مربوط به دنیای كارتون ها است به نام شهر كارتونی (Toon town) كه دنیای میكی موس در مقیاسی كوچك تر به معرض نمایش گذاشته شده و شخصیت های قصه دیزنی در آن زندگی، كار و بازی می كنند؛ مخاطب این بخش كودكان با سن هایی پایین هستند.
مركز پارك هم میزبان بخش سرزمین فانتزی (Fantacy land) است كه بر مبنای فیلم های انیمیشنی كلاسیك دیزنی ساخته شده است كه قصر سیندرلا در ورودی آن قرار دارد و شخصیت های پیترپن، داستان سفید برفی، دامبو و پو در جستجو عسل در آن به معرض نمایش گذاشته شده است.
كشور حیوانات (Critter Country) بخشی است كه خانه داداش خرگوشه، داداش روباهه، داداش خرسه و شخصیت های فیلم «ترانه جنوب» به نمایش درآمده اند، هم چنین می توان تفریحاتی همچون «كنده سواری در كوهستان اسپلش» و تورهای قایق رانی در «روزدخانه های آمریكا» را تجربه نمود.
این پارك بخشی به نام سرزمین ماجراجویی (Adventure land) را به افرادی كه حس ماجراجویی هنوز در آنها زنده است مختص كرده است كه شامل جاذبه هایی می شود كه روح ماجراجویی را افراد زنده می كند و می توان با بازدید از این بخش به «خانه های جنگلی خانواده سوئیس»، «خانه درختی تارزان» سر زد و با «دزدان دریایی كارائیب» همراه شد.
آخرین قسمت از قسمت های این پارك موضوعی مربوط می شود به سرزمین غربی (Western land) كه از سرزمین های وسترن در امتداد رودخانه های آمریكا الگوبرداری شده است؛ این بخش خانه ترن هوایی «كوهستان بزرگ رعد» است و جزیره «تام سایر» در مركز آن قرار گرفته است.
والت دیزنی، پارك موضوعی «دیزنی لند توكیو» را سرزمین تخیل، امید و رویا خوانده است كه داستان های جن و پری در آن به واقعیت می پیوندد و آنرا متعلق به تمام كسانی می داند كه قلبی جوان دارند.
منبع:
www.japan-guide.com
www.klook.com
1398/06/09
21:05:59
5.0 / 5
4388
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱