BonAir
بن ایر

معاون میراث فرهنگی كشور:

حفظ معماری سنتی و میراثی ایران اولویت اصلی میراث فرهنگی است

حفظ معماری سنتی و میراثی ایران اولویت اصلی میراث فرهنگی است

به گزارش بن ایر معاون میراث فرهنگی كشور با اشاره به نقش مهم بوم گردی در حفاظت از گذشته تاریخی و بومی و محلی، اظهار داشت: حفظ معماری سنتی و میراثی ایران مهم ترین اولویت میراث فرهنگی است.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، محمدحسن طالبیان عصر چهارشنبه در حاشیه افتتاح یك واحد بوم گردی در شهرستان فومن در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه بوم گردی یكی از ابتكارات بسیار عالی در حوزه توسعه گردشگری و جذب توریست بوده است، اظهار نمود: میراث فرهنگی نیز برای اجرای این طرح در سطح كشور حمایت های لازم را انجام می دهد.
وی با اشاره به اینكه ۱۵۰۰ واحد بوم گردی در سطح كشور ایجاد و برای تعداد زیادی مجوز صادر گردیده است، اضافه كرد: در استان گیلان بیشتر از 600 موافقت اصولی صادر شده و برخی نیز منتظر دریافت تسهیلات هستند.
معاون میراث فرهنگی كشور با اشاره به اینكه با عنایت به اینكه ساختمان این واحدهای بوم گردی بازسازی و نوسازی شده است، اضافه كرد: مهمترین خاصیت این واحدها میراثی بودن و آمیختگی آنها با گذشته بومی و محلی مناطق مختلف كشور است.
طالبیان در ادامه با تاكید بر اینكه نظارت و دادن مجوز برای مرمت و بازسازی بافت های تاریخی مربوط به میراث فرهنگی است، اظهار داشت: كلیه آثار تاریخی برای گردشگری زیر نظر میراث فرهنگی است.
وی یكی از مهمترین اولویت های میراث فرهنگی كشور را حفظ معماری سنتی و میراثی ایران و مناطق مختلف آن عنوان و افزود: با عنایت به باارزش بودن این خاصیت ها باید در امتداد حفظ آن تلاش نماییم.
معاون میراث فرهنگی كشور با اشاره به اینكه با اجرای طرح های بوم گردی با هزینه اندك می توانیم فرصت های شغلی در سطح روستاها و مناطق مختلف به وجود آوریم، اضافه كرد: همین طور اجرای طرح بوم گردی به عدالت اجتماعی و توزیع عادلانه ثروت كمك می نماید.


منبع:

1398/06/10
23:43:22
5.0 / 5
4257
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳