BonAir
بن ایر

گزارش مهر از معدن نمك سمنان

زیر سقف لرزان معدن نمك جوجه كباب می كنند!

زیر سقف لرزان معدن نمك جوجه كباب می كنند!

به گزارش بن ایر معدن نمكی درخشان در گرمسار كه خبرگزاری مهر از آن بعنوان جاذبه گردشگری خطرناك نام برده بود حالا به محل كباب جوجه در كنار شنا در دریاچه شور تبدیل گشته است!


به گزارش بن ایر به نقل از مهر، ۱۵ كیلومتر پس از ایوانكی در محدوده استان سمنان معدن نمكی به نام درخشان وجود دارد كه مدتی است برداشت نمك از آن متوقف شده و به صورت متروك در آمده بود سال۹۴ خبرگزاری مهر در گزارشی نوشت كه این معدن نمك با اینكه متروك شده و داخل آن دریاچه ای طبیعی از نمك بوجود آمده است اما كارگران آن محدوده و اهالی عنوان میكنند هر از گاهی قندیل های نمك به علت سست شدن حاصل از برداشت در سالهای قبل ریزش می كند بنابراین سفارش نمی گردد مردم و گردشگران به این مكان بروند.
اما حالا پس از گذشت چند سال نه تنها اقدامی برای آن نشده بلكه به تعداد افرادی كه به آنجا می روند هم افزوده شده است به نحوی كه حالا درون این معاون یا غار نمكی بساط پیك نیك پهن كرده و غذا می برند و مدتی هم در دریاچه آن شنا میكنند غافل از اینكه هر لحظه امكان دارد قندیل های آن ریزش كند كار به جایی رسیده كه عده ای یخچال و باربیكیو هم برای كباب كردن جوجه و گوشت در آنجا مستقر كرده اند و قلیان هم چاق می كنند.

البته بعضی از گردشگران هم عرف را در شنا كردن رعایت نكرده و این مكان را به محل تجمع گردشگران غیر فرهنگی تبدیل نموده اند. فعالیت دستگاهها و ماشین آلات استخراج نمك سبب شده تا سنگ ها و بلورهای شكننده نمك، ترك بردارد و هر لحظه خطر فروریختن آنها روی سر گردشگران وجود داشته باشد. این سنگ های عظیم روی هر فردی بیفتد بطور قطع خطر مرگ را به دنبال دارد. ضمن اینكه چون بلورهای نمك شكننده هستند، پا گذاشتن روی آنها و اعتماد به سختی آنها كار غیر منطقی خواهد بود نه تنها گردشگران در مجاورت معدن نمك در امان نیستند بلكه كاركنان این معادن هم با خطر سقوط سنگ های بزرگ نمكی از كوه و یا ریزش سنگ های بلورین داخل غار مواجه می شوند. ازاین رو بلیت عمر گردشگران با رفتن به داخل این معادن امكان دارد برای همیشه باطل شود.

1398/06/26
22:38:28
5.0 / 5
4496
تگهای خبر: فرهنگ , گردشگران , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱