BonAir
بن ایر

با دستور توقف كار در چغاگاوانه اعلام شد:

حضور كارشناسان میراث در كرمانشاه برای توجیه مدیران شهری

حضور كارشناسان میراث در كرمانشاه برای توجیه مدیران شهری

به گزارش بن ایر معاون میراث فرهنگی وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام نمود: برپایه صحبت های تلفنی كه در یكی دو روز گذشته با استاندار كرمانشاه داشتیم، قرار بر حضور دو كارشناس از وزارتخانه در كرمانشاه گذاشته شد تا به مسؤولان شهری توضیح دهند.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، محل راه اندازی پل یا تقاطع غیرهمسطح در میدان امام خمینی (ره) در اسلام آباد غرب در كرمانشاه از حدود پنج ماه قبل با هشدارهای زیادی مواجه شد؛ پروژه ای كه عرصه و حریم محوطه ی تاریخی «چغاگاوانه» را با صدمه زیادی روبرو می كرد. مسؤولان شهری اعلام نموده بودند كه با آخر اربعین، كار در تقاطع غیرهمسطح را آغاز می كنند.
هشدارها و درخواست های فراوان فعالان میراث فرهنگی كرمانشاه تا جایی پیش رفت كه در كنار همه نامه نگاری های مسؤولان میراثی، سرانجام با صحبت های معاون میراث فرهنگی و استاندار كرمانشاه دستور توقف كار به مدیریت شهری اسلام آباد غرب صادر شد.
محمدحسن طالبیان در گفتگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به تماس تلفنی كه با هوشنگ بازوند ـ استاندار كرمانشاه ـ با هدف درخواست توقف طرح ایجاد تقاطع غیرهمسطح روی محوطه چغاگاوانه در اسلام آباد غرب در استان كرمانشاه، داشته است، اظهار نمود: علاوه بر موافقت برای توقف طرح، قرار شد دو نفر از معاونت میراث فرهنگی و پژوهشكده دیرینه شناسی با حضور در كرمانشاه و بیان علل درخواست توقف، مستندات میراث فرهنگی را به مسؤولان عرضه كنند.
وی با اشاره به تفاهم نامه مدیر كل سابق میراث فرهنگی استان كرمانشاه و مدیران شهری اسلام آباد غرب كه در صورت كشف نشانه هایی از آثار باستانی در محوطه، كار باید به صورت كامل متوقف شود، اظهار داشت: در صحبت با آقای استاندار هم به این نكته اشاره كردم كه مفاد آن تفاهم نامه درست بوده و الان این اتفاق رخ داده است، ازاین رو طبق تفاهم انجام شده، كار باید متوقف شود.
او با تاكید بر وجود راه جایگزین برای مسیر ایجاد تقاطع غیرهمسطح، افزود: مقرر است تا هفته آینده دو نفر از وزارتخانه از معاونت میراث فرهنگی و پژوهشكده دیرینه شناسی با سفر به استان كرمانشاه توضیحات مورد نیاز را به صورت كامل عرضه كنند.

هماهنگی ها برای توقف كار انجام شد
امید قادری ـ مدیر كل میراث فرهنگی استان كرمانشاه ـ هم به ایسنا اظهار داشت كه موافقت ضمنی در تماس معاون میراث فرهنگی وزارتخانه با آقای استاندار در ایام گذشته انجام شده بود، اما احتیاج به یكسری هماهنگی داشت كه امروز این هماهنگی ها به نتیجه رسیدند.
او تصریح كرد: تا كنون با انتقال دستگاه ها و ماشین آلات به این منطقه از اسلام آباد غرب، بخشی از جدول بلوار و خیابان تخریب شده بود.1398/08/03
22:57:52
5.0 / 5
4628
تگهای خبر: تاریخی , سفر , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱