BonAir
بن ایر

تعویق اعزام كاروانی زائرین ایرانی به عراق

تعویق اعزام كاروانی زائرین ایرانی به عراق

به گزارش بن ایر سازمان حج و زیارت پیشتر اعلام نموده بود اعزام های كاروانی عتبات عالیات از چهارم آبان ماه از سر گرفته می شود اما اینك مدیرعامل شمسا می گوید: عراق برای آماده كردن شرایط تا ششم آبان ماه مهلت گرفته و اعزام كاروان های رسمی بعد از آن شروع می شود.


سازمان حج و زیارت هر سال همزمان با مناسبت اربعین، اعزام های كاروانی به عراق را متوقف می كند تا به زائرین پیاده خدمات رسانی بهتری شود. مطابق برنامه ریزی این سازمان قرار بود اعزام های رسمی با به انتها رسیدن مراسم اربعین و از چهارم آبان ماه از سر گرفته شود كه مصطفی قاسمی ـ مدیرعامل شمسا (تنها مجری سفرهای زیارتی به عتبات عالیات تحت نظارت سازمان حج و زیارت) به ایسنا اظهار داشت: اعزام ها بعد از آماده شدن مقدمات حضور زائرین ایرانی در عراق، از سر گرفته می شود. قرار بود اعزام های رسمی كاروان ها با به انتها رسیدن مراسم اربعین آغاز شود اما عراق برای بازبینی و آماده سازی هتل ها و ناوگان حمل و نقل، تا ششم آبان ماه مهلت خواسته تا شرایط را فراهم آورد.
او تصریح كرد: اعزام كاروان ها به عراق متوقف نشده است، فقط ما و طرف عراقی باید مقدمات كار را آماده نماییم.
قاسمی درباره زمان قطعی آغاز اعزام های كاروانی با عنایت به شرایط داخلی عراق، اظهار داشت: وظیفه ما آماده سازی مقدمات یك سفر زیارتی است. در بحث زیارت هم مسائل سیاسی مطرح نیست. طرف عراقی هم چنین نگاهی دارد و فقط برای تجهیز و بازبینی امكانات یك مهلت زمانی درخواست كرده است كه اگر تا آن روز (ششم آبان ماه) شرایط مهیا شد، اعزام كاروان های تحت نظارت سازمان حج از سر گرفته می شود، اما اگر موضوعات دیگری عنوان شد، دستگاه های دیگر مسؤولیت پیگیری آنرا خواهند داشت.
مدیرعامل شمسا همینطور اظهار داشت: با ازسرگیری اعزام ها، ویزای عراق طبق توافق دو كشور همچنان مجانی خواهد بود ولی دریافت ویزای عراق برای زائرین ایرانی الزامی است.
سازمان حج و زیارت اعلام نموده است: سفر عتبات عالیات با همان هزینه قبلی اجرا می شود. هم اكنون كمترین قیمت سفر هفت روزه هوایی عراق سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و بالاترین نرخ آن سه میلیون و ۹۴۷ هزار تومان است.
قیمت سفرهای زمینی هم كمترین و بیشترینش به ترتیب، یك میلیون و ۹۶۵ هزار تومان و دو میلیون و ۲۴۵ هزار تومان است.
بسته های سفر ارزان هم كه در بعضی استان ها عرضه شده یك میلیون و ۶۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است. این سفرها زمینی انجام می شود.1398/08/05
22:10:59
5.0 / 5
4924
تگهای خبر: خدمات , سفر , كشور , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲