BonAir
بن ایر

كشف گورستان باستانی در ایتالیا

كشف گورستان باستانی در ایتالیا

بن ایر: كارگرهایی كه در جزیره «سیسیل» ایتالیا مشغول حفاری برای نصب كابل بودند بطور اتفاقی به بقایای یك گورستان باستانی یونانی برخوردند.


به گزارش بن ایر به نقل از دیلی میل، این اكتشاف در «گلا» شهری در جنوب «سیسیل» رخ داد. بیشتر از ۲۰ اثر باستانی همچون تكه های ظروف سرامیكی و سفالین در كنار بقایای یك نوزاد در این گورستان كه باستان شناسان معتقدند یك گورستان یونان باستان است، كشف شده اند.
این اكتشاف برای تاریخ دانان از اهمیت زیادی برخوردار است، چونكه به كشف بقایای اولین مهاجران این منطقه و نمونه ای از برترین نوع ظروف سرامیكی كه توسط آنها ساخته شده، منجر گردیده است.
قدمت آثار كشف شده به ۷۰۰ تا ۶۵۱ سال قبل از میلاد تخمین زده شده است. این بازه زمانی كمی بعد از مهاجرت یونانیان باستان به سیسیل و سكونت دائمی آنها است.
اما بقایای نوزاد كشف شده از دیگر آثار این گورستان بسیار قابل توجه تر است، چون كه استخوان های وی در نوعی كوزه كه در گذشته معمولا برای نگهداری آب استفاده می شده، قرار داده شده بود. هنوز معلوم نیست چرا یونانیان بقایای یك نوزاد را درون یك كوزه قرار داده و سپس آنرا دفن كرده اند اما با عنایت به نتایج اكتشافات اخیر در این منطقه می توان نتیجه گرفت اعتقادات خاص و خرافات بسیاری درباره مرگ در میان یونانیان باستان وجود داشته است.
در سال ۲۰۱۵، محققان یك گورستان تاریخی یونانی را در شهر «كامارینا» كه تنها ۲۰ مایل با «گلا» فاصله دارد، كشف كردند. در این گورستان بقایای انسان های بزرگسال و كودك درحالی كشف شدند كه سنگ های بزرگی برای له كردن یا به دام انداختن اجسادشان روی آنها قرار داده شده بودند.
«كری سولوسكی» كه یك دیرینه شناس است اعتقاد دارد، ترس از مُرده مفهومی است كه از دوران نوسنگی در فرهنگ یونان وجود داشته است.
گورستان های كشف شده هم می تواند گواهی بر این مورد باشد چون كه گورستان های بزرگ اغلب در فاصله ای بسیار دور از شهرهایی كه جمعیت بسیاری در آنها سكونت داشته، ساخته می شدند.

منبع:

1398/09/12
22:11:51
5.0 / 5
4630
تگهای خبر: تاریخی , فرهنگ , مهاجرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳