BonAir
بن ایر

مدیرعامل انجمن راهنمایان گردشگری استان:

میانگین اقامت توریستهای خارجی در كهگیلویه و بویراحمد به 1 و نیم روز رسید

میانگین اقامت توریستهای خارجی در كهگیلویه و بویراحمد به 1 و نیم روز رسید

به گزارش بن ایر ایسنا/كهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل انجمن راهنمایان گردشگری كهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: میانگین اقامت توریستهای خارجی را در استان از نیم روز به یك و نیم روز رساندیم.«احمد پهلوانی» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اضافه كرد: تمام تلاش ما اینست كه ظرفیت های مختلف طبیعی، تاریخی و فرهنگی استان را به گردشگران و گردشگر ها معرفی نماییم.

وی اظهاركرد: حدود ۴ سال است كه فعالیت ما بیشتر و چشم گیر شده و در جهت معرفی و راهنمایی توریستهای داخلی و خارجی تلاش می نماییم.

مدیرعامل انجمن راهنمایان گردشگری كهگیلویه و بویراحمد تصریح كرد: در دو سال گذشته میانگین اقامت گردشگر های خارجی را در استان كهگیلویه و بویراحمد از نیم روز به یك و نیم روز برسانیم كه به جهت معرفی استان در داخل و خارج از كشور بویژه كشورهای اروپایی بوده است.

پهلوانی خاطرنشان كرد: الان بیشتر از ۲۰ راهنمای گردشگری دارای كارت شناسایی و آموزش دیده در استان داریم. راهنمایان گردشگری احتیاج به آموزش دارند كه متاسفانه آموزش خیلی گران است كه از توان این قشر خارج است و احتیاج به حمایت و كمك مسؤلان داریم.

وی افزود: در صورتیكه نسبت به رفع مشكلات این قشر اقدام كشور می توانیم فعالیت این انجمن را افزایش دهیم.

مدیرعامل انجمن راهنمایان گردشگری كهگیلویه و بویراحمد عنوان كرد: یكی از اشكالات اعضای این انجمن بیمه نبودن اعضاست و از نظر سازمان تامین اجتماعی تابحال راهنمایان گردشگری به عنوان شغل محسوب نشده است.

پهلوانی تصریح كرد: شمال استان جاذبه های طبیعی و در جنوب استان جاذبه های تاریخی و فرهنگی داریم كه در حال معرفی ظرفیت ها و مناطق در دسترس و دارای زیرساخت هستیم.

وی بیان كرد: همزمان در حال مسیر یابی و جاذبه یابی در سطح استان با تعریف زیرساخت معین هستیم.
1398/09/13
23:52:40
5.0 / 5
4133
تگهای خبر: آموزش , تاریخی , توریست , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱