BonAir
بن ایر

هجوم گردشگران چینی روسیه را به دردسر انداخت

هجوم گردشگران چینی روسیه را به دردسر انداخت

به گزارش بن ایر صدور ویزاهای الكترونیكی راه را برای ورود گردشگران بیشتری به روسیه فراهم نموده كه این امر باعث ایجاد مشكلاتی برای موزه های بزرگ روسیه همچون موزه «ارمیتاژ» (هرمیتاژ) شده است.


به گزارش بن ایر به نقل از آرت نیوزپیپر، از آن جایی كه آمار گردشگران چینی در روسیه هرساله با ۲۰ درصد افزایش روبه رو است، می توان گفت گردشگران چینی برای موزه های روسیه بسیار اثرگذار و مهم هستند.
حالا انتظار می رود بعد از اجرای ویزای الكترونیكی «سن پترزبورگ» برای شهروندان بعضی از كشورها همچون چین، شمار توریستهای خارجی این شهر با افزایش بیشتری هم مواجه باشد.
با عنایت به اظهارات شهردار «سن پترزبورگ»، تا ماه سپتامبر سال جاری حدود ۴۰۰ هزار توریست چینی از این شهر بازدید كرده اند. كنسولگری چین هم آمار گردشگران چینی شهر «سن پترزبورگ» را تا آخر سال حدود ۱.۳ میلیون نفر برآورد كرده است.
همینطور مقام های «مسكو» آمار گردشگران چینی این شهر در سال ۲۰۱۸ را بیشتر از ۸۰۰ هزار نفر اعلام نموده اند.
حالا این افزایش جمعیت گردشگران برای روسیه مشكل ساز شده است. به قول وزیر فرهنگ روسیه، كاخ « كاترین» در نزدیكی «سن پترزبورگ» به علت افزایش جمعیت گردشگران چینی با وضعیت هشداردهنده روبرو شده است.
وزیر فرهنگ روسیه اواخر ماه سپتامبر بیان كرد: «وزارت فرهنگ شكایت های بسیاری در خصوص ازدحام جمعیت گردشگران در كاخ «كاترین» دریافت كرده است.»
با این وجود وزارت فرهنگ این كشور تصویب هرگونه اقدام برای محدود كردن بازدید گردشگران چینی از مكان های دیدنی روسیه را رد كرد و اضافه كرد: «موزه های روسیه پذیرای گردشگران كشورهای مختلف هستند و هیچ اقدام محدودكننده ای برای آنها در نظر گرفته نشده است.»
بر مبنای حكمی كه چندی قبل توسط «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه به امضا رسید، از تاریخ یكم اكتبر ورود اتباع بیگانه به «سنت پترزبورگ» و «لنینگراد» از راه ویزای الكترونیكی امكان پذیر شده است. مدت زمان اقامت مجاز در این مناطق برای دارندگان ویزای الكترونیكی هشت روز خواهد بود. مدت اعتبار استفاده از ویزای الكترونیكی هم ۳۰ روز بعد از دریافت آن تعیین شده است.
روسیه پیشتر در سال ۲۰۱۷ از برنامه خود در خصوص عرضه ویزای الكترونیكی مجانی به مسافران « سنت پترزبورگ» اطلاع داده و اعلام نموده بود كه این ویزا شامل تمامی كشورها نمی گردد و بیشتر دارندگان پاسپورت های معتبر اروپایی و آمریكایی را شامل می شود.1398/09/20
21:34:09
5.0 / 5
4706
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵