BonAir
بن ایر

توسعه گردشگری با یك تیر دو نشان

توسعه گردشگری با یك تیر دو نشان

به گزارش بن ایر ایسنا/خراسان جنوبی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خطاب به مسؤلان بیرجند، اظهار داشت: اگر می خواهید بیرجند شهری پیشرفته شود، باید به مبحث گردشگری آن به صورت جدی توجه كرد.


علی اصغر مونسان، امروز دوشنبه ۹ دی، در بازدید از ارگ كلاه فرنگی بیرجند اظهار نمود: با صنعت به تنهایی هیچ شهری توسعه پیدا نمی كند.

وی با اشاره به اینكه تمام شهرهای پیشرفته و توسعه یافته در دنیا شهرهای گردشگری هستند، اضافه كرد: گردشگران با خود طراوت و نشاط را به شهر می آورند.

به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خطاب به مسؤلان بیرجند، خاطرنشان كرد: اگر می خواهید بیرجند شهری پیشرفته شود، باید به مبحث گردشگری آن به صورت جدی توجه كرد.

مونسان با تاكید بر ایجاد شغل و درآمدزایی ناشی از رونق گردشگری، خواهان واگذاری كامل ارگ كلاه فرنگی بیرجند به میراث فرهنگی شد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاكید بر اینكه هرجا میراث فرهنگی قوی تر بوده گردشگری هم توسعه یافته است، بیان كرد: شهرهای اصفهان، یزد و شیراز به دبیل توجه به گردشگری در این سال ها بسیار موفق بوده اند.

در این بازدید مقرر شد با پیگیری ویژه استاندار خراسان جنوبی، قسمت ارگ كلاه فرنگی از قسمت اداری جدا شده، نگهبانی جدا برای آن تعریف شود و با هزینه اعتبارات تخصیص یافته از جانب وزارت میراث فرهنگی، زمینه ورود توریست تسهیل شود.

ارگ كلاه فرنگی یكی از آثار تاریخی شهر بیرجند است. این بنا در دوره قاجار و بین سال های ۱۲۶۴ تا ۱۳۱۳ هجری قمری ساخته شده است و هم اكنون این ارگ در محل فرمانداری بیرجند واقع است.

این اثر در تاریخ ۱۱ مرداد ۱۳۷۶ با شمارهٔ ثبت ۱۸۸۰ بعنوان یكی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
1398/10/10
12:48:29
5.0 / 5
4097
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲