BonAir
بن ایر

آغاز عملیات نجات بخشی بندر مقام بعلاوه فیلم

آغاز عملیات نجات بخشی بندر مقام بعلاوه فیلم

به گزارش بن ایر تخریب بخش هایی از پروژه «بندر مقام» شروع شد. پروژه «پرورش لاور میگو» در ساحلی كه پهنه گردشگری و زیستگاه لاك پشت های پوزه عقابی تلقی شده در چند روز گذشته اعتراض هایی را برانگیخت كه به تعلیق موقت آن منجر گردید.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، فیلمی كه به این خبرگزاری رسیده نشان داده است لودری كه تا روز سه شنبه (۱۷ دی ماه) درحال خاك برداری و اجرای پروژه پرورش لاور میگو در ساحل بندر مقام بود، حالا درحال تخریب ساختمان راه اندازی شده در حریم ۶۰ متر دریا است.
«بندر مقام» از توابع بخش شیبكوه در شهرستان بندرلنگه استان هرمزگان است. دهستان آن زمانی مقر حكومت قبیله «بنی حمّاد» بود و هنوز هم بقایایی از آثار آن دوره در این منطقه دیده می شود. بندر صیادی مقام دروازه ورودی جزیره «لاوان» هم است. وجود عارضه های زمین شناسی در ساحل «مُكسّر» هم این منطقه را به لحاظ گردشگری مطرح كرده، با این وجود چندی قبل فیلمی از این ساحل منتشر گردید كه نشان می داد لودری درحال خاك برداری ساحل است. طبق تایید مدیركل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان برای این بخش از ساحل مجوز پرورش لارو میگو صادر گردیده است.
رضا برومند ـ مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان هرمزگان اظهار داشته بود: این بخش از ساحل «اراضی ملی» است.


خیلی از فعالان گردشگری و محیط زیست و رسانه ها نسبت به واگذاری این بخش از ساحل از بندر مقام واكنش های اعتراضی داشتند. روزهای دوشنبه و سه شنبه (۱۷) در ادامه واكنش هایی كه به فضای مجازی كشید، زنجیره انسانی در این بخش از ساحل بندر مقام كه درحال خاك برداری بود، تشكیل شد و در ادامه فرماندار بندر لنگه تا زمان مشخص شدن نتیجه بررسی های تكمیلی، دستور توقف خاك برداری و اجرای این پروژه را صادر كرد.
اما روز چهارشنبه ۱۸ دیماه در فیلم تازه ای، همان لودر درحال تخریب ساختمانی است كه در جریان این پروژه در این بخش از ساحل بندر مقام ساخته شده بود.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4


منبع:

1398/10/19
20:24:01
5.0 / 5
4104
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲