BonAir
بن ایر

در پی لغو پروازهای خارجی به ایران؛

انجمن دفاتر خدمات مسافرتی به وزیر میراث فرهنگی نامه نوشت

انجمن دفاتر خدمات مسافرتی به وزیر میراث فرهنگی نامه نوشت

به گزارش بن ایر رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی كشور درباره همكاری برای پیشگیری از خسارت آژانس ها به دنبال لغو پروازهای خطوط هوایی خارجی به ایران، به وزیر میراث فرهنگی نامه نوشت.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، حرمت الله رفیعی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران به دنبال لغو برخی پروازهای خطوط خارجی به ایران، به وزیر میراث فرهنگی نامه نوشت.
رفیعی در این نامه نوشته است: «در شرایط فعلی كشور با عنایت به شرایط خاص منطقه و لغو گسترده تورهای ورودی، احتمال بروز ضرر و زیان مالی دفاتر و آژانس های هواپیمایی كه در زمینه ورود توریست به ایران فعالیت دارند، وجود دارد. ازاین رو دستور فرمائید به منظور پیشگیری از خسارات احتمالی دفاتر و آژانس های فعال در حوزه تورهای ورودی هماهنگی های لازم را با نهادهای ذیربط و خصوصاً جامعه هتلداران كشور برای همكاری در لحظات فورس ماژور مبذول شود.»
وی درباره نگارش این نامه به خبرنگار مهر اظهار داشت: تحت هر شرایطی امكان دارد لحظات اضطراری به وجود آید. مانند زمان حاضر كه پروازهای خارجی مسیر خویش را به سمت ایران تغییر داده اند. در این مواقع آژانس های مسافرتی برای مسافران ورودی خود اتاق هتل رزرو كرده اند ولی مسافران به علت لغو پروازها نتوانسته اند در آن هتل حضور داشته باشند ولی آژانس ها پول رزرو اتاق را به هتل ها پرداخت كرده اند. پس باید این هزینه به آژانس ها برگردد.
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی در ادامه اظهار داشت: ما از وزیر میراث فرهنگی خواستیم تا نسبت به این مورد همكاری كند. الان در خیلی از هتل ها همچون هتل های ۴ و ۵ ستاره شهر اصفهان با لغو حضور مسافر روبرو شده ایم كه این اتفاق هم در اختیار مسافر نبوده بلكه پروازها لغو شده اند. نهادهای دیگر هم باید به كمك آژانس داران برای پیشگیری از خسارات احتمالی بیایند. مانند مجتمع های بین راهی یا بیمارستان هایی كه توریست سلامت جذب كردند.
رفیعی در انتها اظهار داشت: به سازمان هواپیمایی هم نامه نوشته و اعلام نموده ام چرا باید هواپیماهای خارجی پروازهای خویش را به ایران لغو كنند؛ در صورتیكه در زمانی مانند كودتای تركیه پروازهای ایران به شهرهای این كشور ادامه داشت.

1398/10/22
16:08:02
5.0 / 5
4177
تگهای خبر: پرواز , توریست , خدمات , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵