BonAir
بن ایر

پتانسیل های گردشگری البرز؛

یك طرف كویرگردی، یك طرف پیست اسكی!

یك طرف كویرگردی، یك طرف پیست اسكی!

به گزارش بن ایر ایسنا/البرز مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  البرز اظهار داشت: گردشگری طبیعی در طالقان، ساوجبلاغ و محور كرج- چالوس، گردشگری ورزشی در پیست های اسكی دیزین و خور و یا گردشگری سلامت از ظرفیت های البرز است.حجت الاسلام فخر الدین صابری روز سه شنبه ۱۵ بهمن در اولین جلسه ستاد خدمات سفر ویژه سال آتی با اشاره به اینكه صنعت گردشگری و ارائه خدمات به مسافران در دنیای امروز مورد توجه زیادی قرار گرفته است؛ اظهار نمود: امروزه ۱۵۰ كشور در جهان به گردشگری و منابع درآمدی حاصل از آن متمركز شده اند.

به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اهداف نهایی صنعت گردشگری اظهار داشت: اشتغال زایی، افزایش درآمد و بهبود وضعیت اقتصادی از مهمترین اهداف این صنعت است.

وی توضیح داد: انتقال فرهنگ، تحكیم امنیت و پیوند فرهنگی جوامع مختلف از دیگر اهداف این صنعت است.

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز با اشاره به اینكه حدود ۷۰ سال قبل آمار گردشگران در كل دنیا تنها بالغ بر ۲۵ میلیون نفر بوده است، اضافه كرد: طبق آمار سال قبل این آمار برابر یك میلیارد و ۵۰۰ میلیون توریست بوده است.

وی با این توضیح كه البرز استانی نوپا است و در حوزه گردشگری نیاز به همراهی دیگر دستگاه ها دارد، اظهار داشت: در این استان ظرفیت های خوبی در كویر گردی در اشتهارد و و قسمت جنوبی نظرآباد وجود دارد.

این مسئول اشاره كرد: گردشگری طبیعی در طالقان، ساوجبلاغ و محور كرج- چالوس، گردشگری ورزشی در پیست های اسكی دیزین و خور و یا گردشگری سلامت نیز از دیگر ظرفیت های البرز است.

صابری اظهار نمود: در ماه های ابتدایی سال ۹۹ شاهد افتتاح یك مركز ویژه گردشگری سلامت در امتداد گردشگری در البرز خواهیم بود.

وی اضافه كرد: در البرز بالغ ۲ هزار و ۶۱۴ تخت را در ۵۷ واحد اقامتی استان شامل هتل، هتل آپارتمان، میهمان پذیر و خانه مسافرها و موارد دیگر اقامتی استان داریم كه در این واحدها ۴۰۰ نفر اشتغال در این واحدها تعریف شده است.

وی افزود: در اقامتگاه های دولتی رسمی شناخته شده در استان نیز در كل هزار و ۱۲۰ تخت وجود دارد.

مدیركل میراث فرهنگی البرز با تاكید بر تشكیل كمیته های تخصصی در ذیل ستاد خدمات سفر استان البرز اظهار داشت: همچون این كمیته ها، خدمات حمل و نقل، امداد و نجات، نظارت و تنظیم بازار و یا انتظامی- امنیتی و ترافیك شهری است.

وی در بخش دیگری با اشاره به اهمیت توجه آموزش و پرورش به طرح اسكان نوروزی فرهنگیان و سامانه رزو اینترنتی اظهار داشت: با واحدهای پذیرایی بین راهی استان كه زیرمجموعه میراث فرهنگی هستند هماهنگ كرده ایم تا استفاده از سرویس های بهداشتی و نمازخانه ها را به صورت رایگان برای مسافران فراهم آورند.

صابری اضافه كرد: شهرداری ها نیز باید تابلوهای راهنمای گردشگری خصوصاً معرفی محل های اقامتی را در سطح معابر شهری نصب كنند.

منبع:

1398/11/16
23:43:26
5.0 / 5
4423
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲