BonAir
بن ایر

مدیر كل میراث فرهنگی فارس:

كارگاه محوطه های میراث جهانی یونسكو در شیراز

كارگاه محوطه های میراث جهانی یونسكو در شیراز

بن ایر: ایسنا/فارس مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس از برگزاری نشست و كارگاه بین المللی محوطه های میراث جهانی یونسكو به میزبانی شیراز خبرداد.


مصیب امیری اضافه كرد: نشست كارگاه های بین المللی "محوطه های میراث جهانی یونسكو؛ ابعاد حقوقی" با همكاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگی، موسسه ایزمئو ایتالیا، دانشگاه بولونیا ایتالیا و دانشگاه شیراز، روز شنبه ۲۶ بهمن در شیراز برگزار می گردد.
به گزارش بن ایر به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی فارس، امیری اظهار داشت: هدف این جلسه معطوف كردن توجه بیشتر به ظرفیت ها و ابعاد حقوقی كنوانسیون حفاظت از میراث فرهنگی و طبیعی جهانی (۱۹۷۲) یونسكو و سایر اسناد حقوقی بین الملی و همین طور استفاده از قوانین داخلی كشور برای بهبود حفاظت از میراث جهانی بعنوان میراث مشترك بشریت است.
امیری با اشاره به اینكه دكتر طالبیان، معاون وزارت میراث فرهنگی در این جلسه حضور خواهد داشت، از حضور دكتر عمرانی؛ رئیس پژوهشگاه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی كشور، دكتر عنایت الله رحیمی استاندار فارس، پرفسور مارك آندره رنولد رئیس گروه حقوق هنر دانشگاه ژنو سوئیس و پرفسور آدریانو روسی رئیس موسسه ایزمئو و همین طور اساتید دانشگاه های ایران در این جلسه آگاهی داد.
مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس اشاره كرد كه در این جلسه ضمن بررسی چالش ها و موانع موجود برای حفاظت از میراث جهانی، به راهكارهای حقوقی مناسب برای حفاظت از این آثار توجه می شود.
به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، استان فارس ۴ مجموعه ثبت شده جهانی را در خود جای داده و به لحاظ وسعت آثار ثبت شده در میراث جهانی، از مناطق شاخص ایران و حتی جهان بشمار می رود.

منبع:

1398/11/25
14:26:28
5.0 / 5
4151
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲