BonAir
بن ایر

پیشنهادسفر همگانی در عید فطر یا قربان با اختصاص بنزین سفر داده شد

پیشنهادسفر همگانی در عید فطر یا قربان با اختصاص بنزین سفر داده شد

بن ایر: كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی پیشنهاد ایجاد فرصت سفر همگانی پس از بحران كرونا و تشویق مردم به سفر در اعیاد فطر و قربان با ملحوظ كردن بنزین سفر را به هیات دولت ارائه داد.به گزارش بن ایر به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، در دومین نشست كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی درباب پیشگیری و مقابله با بیماری كرونا، اعضای این كمیته درباب ایجاد فرصت سفر همگانی و تخفیف هتل ها و تأسیسات گردشگری در سراسر كشور به توافق رسیدند و این پیشنهاد برای تصویب به همراه دیگر مصوبات كمیته از طرف علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به سعید نمكی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و رئیس ستاد ملی مدیریت كرونا ارسال شد.
در این جلسه كه به میزبانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و با حضور نمایندگان وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، ورزش و جوانان، راه و شهرسازی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (سازمان حج و زیارت) و پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا و معاونت های این وزارتخانه برگزار شد، موضوعات مختلف در رابطه با حوزه گردشگری در شرایط شیوع بیماری كرونا مورد بررسی قرار گرفت.
تشدید ایران هراسی به بهانه كرونا ممنوع
در ابتدای این جلسه ولی تیموری معاون گردشگری كشور و دبیر كمیته با اشاره به لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای كنترل و كاهش لطمه های بیماری كرونا با همكاری دستگاه های مسئول بر لزوم هوشیاری دستگاه ها برای جلوگیری از سو استفاده برخی كشورها برای تشدید ایران هراسی به بهانه بیماری كرونا و خدشه دار كردن خصلت میهمان نوازی ایرانیان اصرار كرد و رعایت اصول اخلاقی و اخلاق حرفه ای را در مواجهه با هموطنان و حتی مبتلایان احتمالی به بیماری كرونا لازم و ضروری دانست.
او همین طور اعلام نمود كه پیشنهادهای اقتصادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای جبران خسارات واحدهای و اماكن عمومی كه به معاونت اقتصادی ریاست جمهوری ارسال شده، در آن نهاد در دست بررسی قرار گرفته كه امیدواریم منتج به تصمیم های خوبی شود.
تعطیلات عید فطر و قربان، فرصت سفر همگانی
در ادامه این جلسه، اعضای كمیته مصوب كردند كه به دنبال ابلاغ پروتكل های مربوط به پیشگیری و كنترل بیماری كرونا نظارت های لازم برای اجرایی شدن آنها در واحدهای تابعه و تحت پوشش دستگاه های عضو كمیته انجام پذیرد، همین طور ایجاد فرصت سفر همگانی پس از دوره بحران بیماری كرونا و تشویق مردم به سفر در اعیاد فطر و قربان با ملحوظ كردن بنزین سفر و تخفیف در هزینه های سفر مانند تور، اقامت، پذیرایی و… بعنوان پیشنهاد این كمیته به هیئت دولت ارائه شود.
ضمن این كه باتوجه به اعلام آمادگی پلیس اماكن عمومی ناجا برای انجام امور مربوط به ضدعفونی، تأسیسات گردشگری، مقرر شد جزئیات كار سریعاً بررسی و برای اجرا به دبیرخانه كمیته اعلام گردد.
توقف فعالیت تأسیسات گردشگری كه به سبب كمبود اقلام بهداشتی و ضدعفونی، امكان رعایت پروتكل های پیشگیری و كنترل كرونا را ندارند، تا عادی شدن شرایط، اقدامات لازم برای جبران لطمه های مربوط به شیوع بیماری كرونا در تأسیسات گردشگری و ورزشی و حمل و نقل و اماكن زیارتی تا حصول نتیجه و لغو مراسم نوروزگاه ها باتوجه به لزوم اتخاذ تدابیر احتیاطی لازم برای پیش گیری از شیوع بیماری كرونا از دیگر مصوبات این كمیته است.
همچنین در این نشست مصوب شد، دستگاه های عضو برنامه هایی را برای پر كردن اوقات فراغت مردم، برنامه ریزی و به اجرا درآورند كه از آن جمله می توان به گردشگری مجازی و ورزش های خانگی در محیط منازل و همین طور لیگ بازی های كامپیوتری و ادعیه و زیارت های مجازی و… اشاره نمود.
اعضای این كمیته تصویب كردند كه دستگاه های عضو، با اتخاذ تدابیر لازم مراجعات حضوری مردم را به حداقل ممكن كاهش دهند. در همین راستا مقرر شد تمدید مجوزها و پروانه های فعالیت ذی نفعان به انتها اردیبهشت ماه موكول گردد و تا آن تاریخ مجوزهای موجود، معتبر قلمداد شود.
در ادامه این جلسه همین طور گزارش اقدامات دستگاه ها در زمینه پیشگیری و كنترل شیوع بیماری كرونا، همكاری پژوهشكده های وزارتخانه های علوم و بهداشت برای سرعت بخشی به تولید مواد، اقلام و ملزومات ضدعفونی كننده محیط های عمومی و اهتمام به آموزش بوسیله فضاهای مجازی و نیز همكاری صدا و سیما در برگزاری گردشگری مجازی در موزه ها و جاذبه های تاریخی با همكاری معاونت میراث فرهنگی كشور مورد بررسی قرار گرفت.


منبع:

1398/12/23
15:06:36
5.0 / 5
3349
تگهای خبر: آموزش , تاریخی , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴