BonAir
بن ایر

ستاد خدمات سفر در دوران كرونا چه می كند؟

ستاد خدمات سفر در دوران كرونا چه می كند؟

بن ایر: معاون گردشگری كشور از تشدید نظارت ها و رسیدگی به شكایت های مردمی در ستاد خدمات سفر همزمان با شیوع ویروس كرونا در كشور آگاهی داد.


به گزارش بن ایر به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری، دبیر كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت كرونا، در جلسه ویدئوكنفرانسی با مدیران كل و معاونان گردشگری استان های مختلف كشور، اظهار نمود: ستاد مركزی هماهنگی خدمات سفر در تهران و ستاد اجرایی خدمات سفر در استانها و شهرستان های مختلف در نوروز ۹۹ بمنظور نظارت بر رعایت موارد مختلف از طرف تاسیات گردشگری همچون رعایت پروتكل های بهداشتی فعال است و نظارت ها از طرف این ستادها تشدید خواهد شد.
او تصریح كرد: باتوجه به شیوع ویروس كرونا، كمیته گردشگری و فضاهای مجازی ستاد ملی مدیریت كرونا تشكیل شده كه ریاست این كمیته بر عهده وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است كه در نوروز ۹۹ وظایف این كمیته از طرف ستاد خدمات سفر دنبال می شود.
بگفته تیموری، تشدید نظارت ها باتوجه به ابلاغ دستورالعمل شماره ۱ و ۲ با امضای وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و نیز رسیدگی به شكایات مردم و تاسیسات گردشگری دو وظیفه مهم ستاد خدمات سفر در نوروز ۹۹ است.
وی افزود: ستاد مركزی هماهنگی خدمات سفر در تهران و ستاد اجرایی خدمات سفر در استانها و شهرستان های مختلف باتوجه به شیوع ویروس كرونا، با حداقل نیرو و به صورت شیفت بندی فعالیت خواهدنمود.
معاون گردشگری با بیان این كه شیوع كرونا و كاهش سفرها می تواند یك فرصت تلقی شود، اظهار نمود: بااینكه برنامه ریزی ها برای انجام سفرهای نوروزی بانشاط و ایمن برای هم وطنان تدارك دیده شده بود اما شیوع كرونا موجب شد تا این برنامه ها فعلا متوقف شود، با این وجود می توان از این فرصت برای برنامه ریزی سفرهای هرچه بهتر در سال ۹۹ برای گردشگران و عموم مردم بهره برد.
او اضافه كرد: در این مدت ادارات كل میراث فرهنگی و ستادهای خدمات سفر در استان های مختلف می توانند برای سال ۹۹ و پس از مهار ویروس كرونا برنامه ریزی كنند تا شاهد رونق مجدد سفرها و بارورتر شدن صنعت توریسم در كشور باشیم.
تیموری در ادامه به موضوع تاثیرات شیوع كرونا بر صنعت توریسم اشاره نمود و اظهار داشت: متاسفانه با شیوع این ویروس شاهد خسارت هایی به بخش های مختلف این صنعت هستیم كه البته خوشبختانه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نخستین دستگاهی بود كه موضوع پشتیبانی از بخش های مختلف صنعت توریسم و نیز حوزه صنایع دستی را در دستور كار خود قرار داد و آنرا پیگیری كرد كه نتایج خوبی نیز به دست آمد كه یكی از آنها تعویق سه ماهه اقساط تسهیلات بخش هایی از صنعت توریسم و صنایع دستی است.
او بیان كرد: همه باید كمك نماییم تا از بحرانی كه برای این صنعت پیش آمده عبور نماییم. به طور قطع این بحران را پشت سر خواهیم گذاشت و برای سال ۹۹ با یك آمادگی كامل و برنامه ریزی منسجم شرایط بسیار مناسبی در حوزه سفر و گردشگری فراهم خواهد شد.
منبع:

1398/12/26
21:47:54
5.0 / 5
3193
تگهای خبر: توریسم , خدمات , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳