BonAir
بن ایر

ببینید؛

گردشگری مجازی در مسجد امام خمینی (ره) سمنان

گردشگری مجازی در مسجد امام خمینی (ره) سمنان

به گزارش بن ایر مسجد امام خمینی (ره) یكی از زیباترین بناهای تاریخی و عماری اسلیمی استان سمنان به حساب می آید.


دریافت 11 MB
به گزارش بن ایر به نقل از مهر، شیوع بیماری كرونا و اعمال محدودیت ها در تردد و همینطور كاهش سفرهای نوروزی در این روزهای قرنطینه خانگی مردم، لزوم پدیده ای به نام گردشگری مجازی را بیشتر از پیش مطرح ساخته است. گردشگری كه این روزها در شناساندن ظرفیت های استان سمنان و ایران اسلامی بسیار كارآمد است.
یكی از مكان هایی كه برای گردشگری مجازی بر روی آن كارهای خوبی صورت گرفته مسجد امام خمینی (ره) در شهر سمنان است مسجدی زیبا با معماری خارق العاده كه چینش و نظم كاشی های و نقوشش تعجب آور است.
۱۲ نماد چهار علی گرد یك بوته اسلیمی آنچنان نمایی به طاق ضربی ورودی مسجد داده كه چشم همگان را به خود خیره می سازد.
میراث فرهنگی سمنان درباره این بنا نوشته است: این مسجد دارای چهار در بزرگ ورودی از شمال، جنوب، شرق و شمال غربی است. در شمال غربی به دالان درازی باز می شود كه در انتهای آن تكیه پهنه است. درهای شمال، جنوب و شرق دارای هشتی دالان و دهلیز هستند. بالای درهای شمالی و شرقی تزئینات مقرنس كاری گچی زیبا با دو گوشواره دو طبقه در طرفین با پشت بغل های كاشی كاری شده وجود دارد. در هشتی های شمالی، جنوبی و شرقی تاق های آجری گنبد دار با تاق نماهای مختلف با لچكی كاشی كاری شده مشاهده می شوند.
مسجد امام خمینی (ره) سمنان در دوران قاجار ساخته شده و شاید قدمت چندان زیادی در مقایسه با دیگر بناهای تاریخی استان نداشته باشد اما آنقدر زیبا است كه انگشت حیرت را بر دهان بازدید كنندگان می آورد البته یكی از مزیت های گردشگری مجازی همین است كه دیگر از انگشت به دهان گرفتن كسی كرونا هم نمی گیرد.
به هر روی استان سمنان دارای ظرفیت های عظیمی در جهت گردشگری می باشد كه در این شرایط شیوع كرونا امید است مسؤلان نسبت به معرفی بیشتر آنان در حوزه گردشگری مجازی مبادرت ورزند.

1399/01/05
13:41:24
5.0 / 5
3209
تگهای خبر: تاریخی , سفر , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵