BonAir
بن ایر

بازی های ایرانی در خانه، ۱

خط و نقطه

خط و نقطه

به گزارش بن ایر خط و نقطه بازی نسبتاً نام آشنایی است كه در این روزهای قرنطینه و خانه ماندن ها، می تواند فضای مفرّح و شادی را برای اعضای خانواده رقم بزند.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، با این كه تعداد معدودی از ایرانی ها، بدون توجه به سفارش های پزشكی سفر نوروزی در پیش گرفتند اما بیشتر ایرانیان برای مقابله با ویروس كرونا و قطع زنجیره ابتلای آن در خانه ماندند و با مسئولیت اجتماعی بالا قید سفر و دورهمی های نوروزی را زدند.
ماندن در خانه خوبی ها و بدی هایی دارد. شاید سر رفتن حوصله اعضای خانواده بخصوص كودكان و نوجوانان دغدغه این روزها باشد. بخش فرهنگ عمومی ایسنا می خواهد به منظور مفرّح كردن، پویش «در خانه بمانیم»، برخی از بازی های قدیمی و حتی جدید را معرفی نماید.
برای شروع این سلسله گزارش ها، بازی «خط و نقطه» انتخاب شده است. پاییزه طاهری -مربی بازی های خلاق- جزئیات بازی خط و نقطه را شرح می دهد:
برای بازی خط و نقطه به یك صفحه كاغد سفید و خودكار یا مداد رنگی احتیاج داریم.
یك صفحه كاغذ سفید بردارید و آنرا در خطوط موازی پر از نقطه كنید. فاصله بین نقطه ها، نیم تا یك سانت باشد.


به تعداد شركت كنندگان در بازی باید خودكار یا مداد رنگی داشته باشیم. هر یك از شركت كننده ها یك خودكار یا مداد رنگی برمی دارند. برای مثال یكی قرمز و دیگری آبی در دست می گیرد.
هر یك از شركت كنندگان در بازی، نوبتی، با یك خط دو نقطه را به هم وصل می كنند.
هر كسی موفق شد با وصل كردن نقطه ها به هم، یك مربع را كامل كند؛ اول اسم خودش را در آن مربع می نویسد. بعد كه همه نقطه ها به هم وصل شدند؛ تعداد مربع هایی را كه با اسم هر فرد نشانه گذاری شده می شماریم.
هر كسی كه تعداد مربع های بیشتری را داشته باشد؛ برنده بازی است.

1399/01/07
22:41:16
5.0 / 5
3535
تگهای خبر: سفر , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱