BonAir
بن ایر

گزارش بن ایر؛

دردسر جدید كاخ گلستان در روزهای كرونا!

دردسر جدید كاخ گلستان در روزهای كرونا!

به گزارش بن ایر بعد از اعلام لغو طرح ترافیك در روزهای كرونا، به علت ازدحام پارك خودرو های كارمندان نهادهای اداری واقع در میدان ارگ، مسیر ورودی كاخ گلستان تا میدان ارگ هرروز مسدود می شود.


به گزارش بن ایر به نقل از مهر، از زمانی كه به علت شیوع كرونا طرح ترافیك خودرو ها لغو شده و مردم بیشتر از وسایل نقلیه شخصی برای سفرهای خود استفاده می نمایند، پیدا كردن جای پارك به معضلی تبدیل گشته و سبب شكل گیری وضعیتی شده كه در نتیجه آن، مدیران نهادهای اداری معمولاً از فضای پاركینگ ساختمان های خود استفاده می نمایند. اما كارمندان از فضای بیرونی بهره می برند.
در مكانی مانند میدان ارگ كه نهادهای گوناگونی مانند دادگستری و یا اداره مالیات و… واقع شده اند، هرروز خودرو های زیادی پارك می شوند كه ازدحام شان به حدی است كه حتی مسیر ورودی كاخ گلستان تا میدان ارگ و خیابان ۱۵ خرداد هم مسدود می شود.
این درحالی است كه باید اصول ایمنی در مجموعه های جهانی میراث فرهنگی رعایت شود. در شرایط فعلی اگر اتفاقی در كاخ گلستان بیفتد مسیر عبور و مرور برای كمك رسانی یا مهار آن، مسدود است. به فرض اگر آتش سوزی یا سانحه مشابهی در این مجموعه رخ دهد، خودرو های آتش نشانی امكان ورود به كاخ گلستان را نخواهند داشت و چنین وضیعتی برای این مجموعه دردسرساز خواهد شد. بنابراین مدیریت مجموعه میراث جهانی كاخ گلستان اخیرا نامه ای را به شهردار منطقه ۱۲ نوشته كه در آن قید شده به لحاظ حساسیت این بنای تاریخی و جهانی، و همینطور مشكلی كه ازدحام خودرو های پارك شده به وجود خواهد آورد، اگر اتفاقی برای بنای كاخ گلستان بیفتد، مسیرهای این مجموعه جهانی عملاً برای كمك رسانی بسته است.

1399/01/29
20:44:32
5.0 / 5
2912
تگهای خبر: تاریخی , ساختمان , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵