BonAir
بن ایر

خاستگاه اولین خشت دست ساز بشر موزه دیرینه شناسی ندارد

خاستگاه اولین خشت دست ساز بشر موزه دیرینه شناسی ندارد

به گزارش بن ایر البرز معاون میراث فرهنگی استان البرز اظهار داشت: با وزارت میراث فرهنگی در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم موزه دیرینه شناسی استان را در فضای مناسب و قابل دسترس عموم راه اندازی نماییم.


علیرضا دهقان مهرجردی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: محوطه ازبکی با بیش از 80 هکتار وسعت، خاستگاه نخستین بنای خشت ساز بشر است و طی سال های گذشته بواسطه جستجوهای زیادی که در آن انجام شده اشیاء و آثار میراثی فراوانی از این محوطه کشف شده است.
وی با اعلان اینکه قسمتی از این آثار کشف شده از محوطه ازبکی در استان و بخش دیگر در موزه سایر استانها نگهداری می شود، توضیح داد: با توجه به این که البرز فاقد موزه دیرینه شناسی است امکان نگهداری تمامی این آثار و نمایش عمومی آنها در استان وجود ندارد.
این مسئول افزود: با وزارت میراث فرهنگی در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم موزه دیرینه شناسی استان را در فضای مناسب و قابل دسترس عموم راه اندازی نماییم.
دهقان مهرجردی اشاره کرد: علاوه براین بنا شده سایت موزه ای در محوطه ازبکی راه اندازی شود که برای این کار نیاز به زیرساخت هایی مثل جامایی سرویس بهداشتی، نمازخانه و... داریم.
وی ادامه داد: میراث فرهنگی میراث هویتی هر منطق است بدین سبب باید از محوطه ازبکی که در سال های گذشته به ثبت ملی رسیده به خوبی حراست کرده و آنرا به دیگران معرفی نماییم.1399/03/08
13:26:41
5.0 / 5
2378
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴